Trwa ładowanie...

Sadownicy zapowiedzieli protesty w stolicy. Będą utrudnienia

"Tak niska cena jest spowodowana zmową cenową zakładów przetwórczych"

Sadownicy zapowiedzieli protesty w stolicy. Będą utrudnienia
d4n4zf3
d4n4zf3

Sadownicy ze wschodniego Mazowsza wstrzymują zbiory jabłek. To protest przeciwko drastycznie zaniżonym - ich zdaniem - cenom w punktach skupu owoców. Na kolejny poniedziałek sadownicy zapowiadają pikietę w Warszawie.

Jak mówił Michał Michaluk ze Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, skupy za kilogram jabłek przemysłowych płacą po kilkanaście groszy. - Ta cena jest w ogóle nieopłacalna - ocenił Michaluk. Wyraził przypuszczenie, że tak niska cena jest spowodowana zmową cenową zakładów przetwórczych.

- Przy takich cenach kompletnie nie opłaca się zbierać owoców - podkreśla jeden z sadowników. To dlatego, że owoce są zbierane ręcznie, a wynagrodzenia dla trudniących się tym pracowników sezonowych pochłaniają większość oferowanych sadownikom pieniędzy. Poza tym - jak dodał sadownik - wcześniej wiele uwagi trzeba poświęcić na pielęgnację drzew i opryski.

Sadownicy będą protestować 12 września o godz. 10.00, między innymi przy pomniku marszałka Piłsudskiego (ulica Belwederska) i przed siedzibą ministerstwa rolnictwa. W tym rejonach należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

d4n4zf3

IAR

d4n4zf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4zf3
Więcej tematów