Trwa ładowanie...

Sąd oddalił wniosek Metra Warszawskiego w sprawie Inspiro. Problemem jednak II linia?

Ciąg dalszy sporu dotyczącego składów Siemensa.

Sąd oddalił wniosek Metra Warszawskiego w sprawie Inspiro. Problemem jednak II linia?
dzwnfju
dzwnfju

W piątek sąd orzekł, że zabezpieczy opinie biegłego w sprawie zbyt szybkiego zużywania się kół w składach Inspiro. Przypomnijmy, iż duże zastrzeżenia co do jego kwalifikacji i kompetencji wyrażało Metro Warszawskie. Pisaliśmy o tym tutaj . Z kolei, Siemens przychylał się do sporządzonej ekspertyzy wskazującej, że to wady konstrukcyjne na II linii metra mogą mieć istotny wpływ na charakter eksploatacji Inspiro. Metro postulowało podczas rozprawy o powołanie innego biegłego, jednak sąd oddalił ten wniosek.

Podkreślił przy tym, iż wyrok nie ma charakteru rozstrzygającego o słuszności ekspertyzy. Fakt ten może zostać rozpatrzony w odrębnym postępowaniu. Jednak zasadne okazało się przyjęcie opinii biegłego, która odnosiła się też do stanu infrastruktury na II linii metra, a nie tylko samych składów Inspiro.**

Metro Warszawskie poinformowało, że nie zamierza podejmować dalszych kroków prawnych w tej sprawie. Kwestią nadrzędną jest bowiem rozwiązanie problemu, co ma zostać osiągnięte poprzez podjęcie dialogu z Siemensem. Producent Inspiro zapewnia, iż jest otwarty na porozumienie. Tymczasem opozycyjni radni, obecni podczas rozprawy, wzywają Hannę Gronkiewicz-Waltz do przedstawienia stanowiska miasta w sprawie infrastruktury i bezpieczeństwa na II linii podziemnej kolejki.

dzwnfju
dzwnfju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwnfju
Więcej tematów