Trwa ładowanie...

Są pozwolenia na budowę dwóch ważnych odcinków dróg. "S8 oraz węzeł Marsa-Żołnierska"

Obie decyzje wojewody mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Są pozwolenia na budowę dwóch ważnych odcinków dróg. "S8 oraz węzeł Marsa-Żołnierska"
d1rkuon
d1rkuon

Kolejny etap na drodze do zmodernizowania trasy ekspresowej S8, mającej połączyć Warszawę z Białymstokiem został oficjalnie potwierdzony. Chodzi o odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. To prawie 10 km fragment, który ma zostać zrealizowany w 2018 roku, podobnie jak podzielony na dwa zadania inwestycyjne, odcinek od Wyszkowa do Ostrowi Mazowieckiej. Również w tym przypadku, decyzje o pozwoleniu na budowę powinny zostać wydane wkrótce.

Kolejną istotną inwestycją dla warszawiaków jest rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631, od węzła Marsa (ul. Chełmżyńska) do granicy miasta. Projekt obejmuje budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Jest on kluczowy m.in. z punktu widzenia wjazdu do Warszawy oraz przepustowości ruchu na wschód od stolicy. Dodatkowo Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że jeszcze w tym roku planowane jest wydanie pozwoleń na trzy inwestycje drogowe oraz dwie kolejowe.

Chodzi o fragmenty obwodnicy Marek (od Drewnicy do Kobyłki i od Kobyłki do Radzymina) oraz odcinek S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska. W przypadku kolei, decyzje te obejmą: budowę odcinka trasy nr 8 (od Piaseczna do Czachówka) a także modernizację linii obwodowej w Warszawie (Warszawa Gołąbki – Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska).

d1rkuon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rkuon
Więcej tematów