Trwa ładowanie...

Rząd za podziałem Mazowsza do celów statystycznych. "Szansa na fundusze rozwojowe dla regionu"

Dzięki temu można określić obszary, które kwalifikują się do wsparcia unijnego.

Rząd za podziałem Mazowsza do celów statystycznych. "Szansa na fundusze rozwojowe dla regionu"
d13pafw
d13pafw

Rząd za podziałem województwa mazowieckiego do celów statystycznych. Rada Ministrów przyjęła założenia propozycji modyfikacji podziału Mazowsza na dwie jednostki terytorialne poziomu NUTS 2. To unijny system klasyfikowania obszarów do celów statystycznych. Służy on między innymi do określania regionów kwalifikujących się do korzystania ze wsparcia unijnego.

Wstępnie zaproponowano podział województwa mazowieckiego na dwa regiony NUTS 2: miasto Warszawa wraz z otaczającymi powiatami i pozostała część województwa. Obecnie całe województwo mazowieckie stanowi jedną jednostkę poziomu NUTS 2 (NUTS 0 to cała Polska, NUTS 1 to makroregiony statystyczne, NUTS 2 to województwa).

: Statystyczny podział województwa mazowieckiego – założenia

— Kancelaria Premiera (@PremierRP)

d13pafw

Jak czytamy w komunikacie rządu PO-PSL, propozycja podziału Mazowsza na dwie jednostki NUTS 2 wynika z jego znacznego zróżnicowania zarówno pod kątem gospodarczym, jak i społeczno-infrastrukturalnym. Dzięki takiemu podziałowi - głosi rządowy komunikat - województwo mazowieckie zostanie zakwalifikowane do dwóch różnych kategorii zamożności: obszaru lepiej rozwiniętego (Warszawa z otoczeniem) i obszaru słabiej rozwiniętego (pozostała część województwa). Te propozycje zostaną skonsultowane z Komisją Europejską.

d13pafw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pafw
Więcej tematów