Trwa ładowanie...

Rząd wyda kolejne pieniądze na Świątynię Opatrzności Bożej

Kolejne pieniądze dla Świątyni Opatrzności Bożej. Trudno jednak oszacować, jakie koszty państwo poniesie z tytułu aranżacji muzeum. Dwa lata temu szacowano, że będzie to około 31 mln zł. Teraz ta suma zapewne zostanie zwiększona.

Rząd wyda kolejne pieniądze na Świątynię Opatrzności Bożej
d24xmkn
d24xmkn

Ministerstwo Kultury zapłaci za muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej. Umowę w tej sprawie podpisali minister Gliński i kardynał Nycz. Resort będzie miał wpływ na obsadę placówki, poinformowała telewizja Superstacja. Nie jest to pierwsza tego typu decyzja rządzących. Dwa lata temu, Platforma Obywatelska, postanowiła przyznać 6-milionową dotację dla archidiecezji warszawskiej, na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej początkowo było placówką kościelną. Część kosztów jego utrzymania wzięło jednak na siebie ministerstwo kultury. W kwietniu umowę w tej sprawie podpisał z kardynałem Nyczem minister kultury Piotr Gliński. To oznacza, że muzeum ma teraz charakter państwowy. Według planów muzeum będzie mogło przyjąć 900 zwiedzających dziennie.

Zwiedzający będą mieli do przejścia trasę wśród wirtualnych witryn pokazujących najważniejsze wydarzenia pontyfikatów papieża i prymasa. Planowany termin otwarcia muzeum to listopad 2018 roku

Historia lubi się powtarzać...

Przed dwoma laty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał aż 6 mln zł dotacji dla archidiecezji warszawskiej na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, w której powstawało muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Stało się tak pomimo tego, iż Ministerstwo Kultury miało wówczas na liście aż 607 pozycji, do których mogło przeznaczyć pieniądze. Wybrano wówczas 73 (luty 2014), przy czym Centrum Opatrzności Bożej otrzymał 6 mln (najwięcej), a następny w kolejce podmiot z najwyższą dotacją, dostał aż 6 razy mniej. Był to projekt pomocy dla Zamku Ujazdowskiego.

d24xmkn

Źródło: (superstacja/wawalove.pl)

d24xmkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24xmkn
Więcej tematów