Trwa ładowanie...

Ruszyły zapisy na Uniwersytet Otwarty

W ofercie jest prawie 200 różnych kursów tematycznych

Ruszyły zapisy na Uniwersytet Otwarty
d1yloqo
d1yloqo

Zajęcia prowadzone przez wykładowców z prawie wszystkich wydziałów UW, rozpoczynają się w kwietniu i trwają do końca lipca. Zajęcia są płatne, lecz niedrogie - ceny wahają się od 180 do 270 zł za 30 godzin dydaktycznych.

W ofercie można znaleźć zajęcia, które odbywają się w ciągu tygodnia, wieczorami lub w weekendy. Są też krótkie, intensywne kursy wakacyjne. Dodatkowo UOUW organizuje debaty, wykłady i konferencje skierowane do warszawiaków. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

W kursach brać mogą udział zarówno dorośli, jak i młodzież, która ukończyła już 16 lat. Uczestnicy zajęć mogą pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, nabywać nowe umiejętności czy podnosić kwalifikacje zawodowe.

Grupy ćwiczeniowe liczą 25 - 30 osób, ale w wykładach uczestniczyć może więcej osób. Zapisy na intensywne kursy wakacyjne są otwarte nawet do lipca, ale rekrutacja do poszczególnych grup jest zamykana, jeśli zbierze się odpowiedni limit chętnych.

d1yloqo

Najbardziej popularne są kursy z obsługi programów komputerowych oraz języków obcych takich jak angielski, hiszpański czy włoski. Osoby, które chcą uczyć się języków obcych mogą wybierać także wśród tych niestandardowych, takich jak chiński czy szwedzki. Z kolei miłośnicy kultury i sztuki mogą zdobyć ciekawe informacje o klasykach fotografii, psychologii w filmie albo poznać tajemnice francuskiego wina.

Osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe mają szansę poszerzenia swojej wiedzy o szczegółowe informacje na temat podatków w Polsce albo dowiedzieć się, jak przygotować do wydania własną książkę. Do wyboru są także zajęcia sportowe.

UOUW działa od 2008 r., rekrutacja organizowana jest trzy razy w roku. Aby zapisać się na kursy należy założyć konto słuchacza na stronie www.uo.uw.edu.pl lub zgłosić się do biura UOUW.

d1yloqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yloqo
Więcej tematów