Trwa ładowanie...

Ruszyła budowa szpitala południowego

W szpitalu znajdzie się miejsce dla ponad 300 pacjentów

Ruszyła budowa szpitala południowego
d3eue15
d3eue15

Na tę inwestycję czekano wiele lat. Dziś nareszcie się rozpoczęła. Na Ursynowie wbito pierwszą łopatę na budowie Szpitala Południowego.

Symbolicznego wbicia łopaty dokonała w poniedziałek prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami spółek, które wygrały przetarg na budowę. Za inwestycję będzie odpowiadało konsorcjum składające się z firm Erbud i Strabag.

Placówka ma powstać przy skrzyżowaniu Pileckiego i Gandhi, w bliskim sąsiedztwie Centrum Onkologii. W nowym szpitalu ma się znaleźć miejsce dla siedmiu bądź ośmiu oddziałów. To inwestycja, na którą mieszkańcy Ursynowa czekali od wielu lat. Choć Platforma Obywatelska mówiła o konieczności budowy lecznicy już w 2006 roku, to przez dłuższy czas nic się w tej sprawie nie działo. Na początku brakowało środków, a gdy już ogłoszono projekt, to inwestycja była blokowana przez ciągłe odwołania. W 2015 roku budziła nawet sprzeciw lekarzy z pobliskiego Centrum Onkologii. Ostatecznie kryzys udało się zażegnać i w październiku 2016 roku doszło do podpisania umowy na budowę.

Na inwestycję stołeczny ratusz przeznaczył 400 mln zł. Szpital Południowy ma się składać z trzech pięciokondygnacyjnych budynków. Będzie dysponował 309 łóżkami. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko dla helikopterów przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

d3eue15

Budowa ma się zakończyć w 2018 roku.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d3eue15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eue15
Więcej tematów