Trwa ładowanie...

Ruszył Street Art Doping. Na Pradze pojawi się 5 nowych murali!

Sztuka po raz siódmy zawita na warszawskich ścianach

Ruszył Street Art Doping. Na Pradze pojawi się 5 nowych murali!
doss0ra
doss0ra

Rozpoczął się organizowany przez Fundację Do Dzieła! oraz Instytut Goethego festiwal Street Art Doping. Artyści pomalują w tym roku prawobrzeżną część naszej stolicy.

To już siódma edycja festiwalu. Wszystkie murale, w sumie aż 5, zostaną namalowane na Pradze. Gdzie ich szukać?

Pierwszy znajdzie się przy ul. Mackiewicza 1. Wykona go artysta 1010 i zatytułowany będzie "Dziura w całym". Jego inne prace będzie można oglądać już od najbliższego poniedziałku w galerii Kwiaciarnia Grafiki przy ul. Smulikowskiego 6/8 na Powiślu.

Kolejne dwie prace pojawią się naprzeciwko Dworca Wschodniego, dokładniej przy ul. Frycza-Modrzewskiego 23 i 26. Stworzą je dwaj włoscy artyści - 108 i CT.

Wielki mural powstaje też przy Środkowej 17. jest tworzony przez irlandzkiego artystę, Conora Harringtona.

doss0ra

Piąta praca nie znalazła jeszcze miejsca. Wiadomo tylko, że zostanie wykonana przez pochodzącego z Litwy, a mieszkającego na stałe w Malezji Ernesta Zacharevica.

Ponadto w ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na wycieczkę rowerową szlakiem praskich murali, odbędzie się ona we wtorek, o godz. 18.00. Start spod siedziby Kwiaciarni Grafiki (ul. Smulikowskiego 6/8), a zakończy się w klubokawiarni Plażowa. W ramach Street Art Festiwal 27 lipca odbędzie się wystawa fotografii Macieja Krugera.

Na wideo poniżej: Street Art Doping w 2013 roku.

doss0ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doss0ra
Więcej tematów