Trwa ładowanie...

Ruszają remonty na kolei. Pasażerów wyjeżdżających ze stolicy czeka wakacyjny koszmar

Pasażerowie wyjeżdżający z Warszawy mocno odczują spiętrzenie robót na torach.

Ruszają remonty na kolei. Pasażerów wyjeżdżających ze stolicy czeka wakacyjny koszmar
d2bx7vy
d2bx7vy

Rozpoczynają się wielkie zmiany na kolei. Pasażerowie wyjeżdżający z Warszawy mocno odczują spiętrzenie robót na torach. Zobaczcie, gdzie szykują się utrudnienia.

Pasażerowie powinni zwrócić uwagę na liczne korekty w rozkładzie jazdy. Kumulacja prac zacznie się już w przyszłą niedzielę- podaje "Dziennik Gazeta Prawna."

Gazeta wylicza na których trasach będzie najtrudniej. Pierwsza z nich to Warszawa - Lublin. Na trasie jeździ 80 pociągów na dobę – m.in. PKP Intercity, PolRegio i Koleje Mazowieckie. Za 12 dni kolejarze zamkną oba tory na ponad 100-kilometrowym odcinku między Lublinem i Pilawą. Wkrótce ruszy modernizacja linii nr 7 między Warszawą a Lublinem - informuje gazeta.

Do końca 2018 r. pasażerów wozić będą głównie autobusy zastępcze. Z kolei pociągi ze stolicy do Lublina pojadą objazdem, co wydłuży czas przejazdu. Ceny biletów mają być jednak obniżone.

Poznań, Kraków, Katowice

Kłopotów mogą się spodziewać także podróżni na trasie Warszawa Poznań. 11 czerwca ruszy modernizacja linii E20. Do lipca 2018 r. spółka PKP PLK zamknie oba tory na odcinku od Wrześni do Konina, a na kolejny rok – między Koninem a Kołem - podaje "DGP". Pociągi pojadą objazdem, a podróż wydłuży się nawet o 1 godzinę i 10 minut. Kolej, by zapobiec ucieczce pasażerów zapowiada obniżkę cen biletów.

d2bx7vy

Do remontu pójdzie też część Centralnej Magistrali Kolejowej. To kluczowa linia nr 4 prowadząca od Warszawy w stronę Katowic i Krakowa oraz najważniejszy szlak Pendolino PKP Intercity. Od 10 lipca do 10 sierpnia kolejarze zamkną część trasy na odcinku. Pociągi pojadą objazdami, przykładowo na trasie z Warszawy do Krakowa będzie ich aż trzy. Wydłuży się czas przejazdu na licznych trasach.

Grodzisk Mazowiecki

Ostatni trudny odcinek to Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Tutaj do poprawki trafi linia 447, ruchliwy odcinek na wylocie ze stolicy na Kraków i Katowice. Tu będzie modernizacja torów podmiejskich. Od września fragment pozostanie całkowicie zamknięty – na rok - podaje "DGP."

Ruch pociągów pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą zostanie wstrzymany na 12 miesięcy. W tym czasie dojazd do i ze stolicy zapewnią autobusy komunikacji zastępczej.

Organizację przejazdów opracował Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie we współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A.

d2bx7vy

Na trzon zastępczej komunikacji składa się pięć autobusowych linii dedykowanych mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa i Piastowa. Połączenia zapewniają nie tylko przejazd do Warszawy, ale także umożliwiają komunikację między miastami leżącymi wzdłuż linii kolejowej.

Istniejąca linia 717 z Piastowa do Warszawy zostanie wzmocniona. W szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżały co 10 minut. W godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut. Pasażerowie będą korzystać z 18 i 12 metrowych autobusów.

Źródło: DGP

d2bx7vy
d2bx7vy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bx7vy
Więcej tematów