Trwa ładowanie...

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Otwarty UW

Ucz się angielskiego z Monty Pythonem, trenuj siatkówkę z byłym olimpijczykiem, poznaj podstawy języka arabskiego. Zapisać się może każdy, kto skończył 16 lat. Semestr kosztuje tylko od 200 do 290 zł

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Otwarty UW
dkazqq5
dkazqq5

4 grudnia rozpocznie się rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego. Zajęcia prowadzą wykładowcy z UW, a na jednej sali spotkać się mogą licealiści i seniorzy. Tym razem do wyboru jest około 250 kursów, w tym aż 80 nowości!

Można będzie obudzić w sobie pomysłowość, ucząc się improwizacji teatralnej. Na kursie matematycznym dowiedzieć się,* czy oddychamy tymi samymi cząsteczkami powietrza co Elvis Presley* oraz czym różni się nieskończoność większa od nieskończoności mniejszej? A po 30 godzinach z matematyką po prostu ją pokochać - zachęcają władze UW. Jest też wcale nienudny kurs o nudzie, czyli czasie bez właściwości. Uczestnicy porozmawiają o antropologii nudy, teologii nudy, filozofii nudy, a nawet pedagogice nudy.

Niektóre kursy UW mogą podnosić kwalifikacje zawodowe, inne są po prostu dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu również w sposób aktywny. Zagrywek szybujących lub tych z wyskoku, ataków ze skrzydeł albo stawiania bloków nauczy zawodowy siatkarz, były olimpijczyk Edward Skorek.

dkazqq5

Wykładowcy z UW zajęcia językowe prowadzą często w nieszablonowy sposób. Najwięcej propozycji w ofercie UO jest dla tych, którzy chcą podszkolić angielski. Można się go nauczyć z Monty Pythonem, oglądając skecze o polityce, przesądach, uprzedzeniach, przemówieniach albo błędach językowych. Wszystko okraszone odpowiednią dawką brytyjskiego humoru.

Przygotowano również kurs dla osób, które lubią popularnonaukowe ciekawostki: od prehistorii do podróży kosmicznych. W ofercie znalazła się też bardziej specjalistyczna propozycja – kurs dla księgowych, po którym uczestnicy będą potrafić efektywnie używać terminologii finansowej w języku angielskim.

W ofercie są zajęcia z innych języków.* Na kursach UO można nauczyć się mówić m.in. po arabsku, chińsku, gruzińsku, fińsku, czesku albo szwedzku.*

Z zajęć Uniwersytetu Otwartego skorzystać może każdy, kto skończył 16 lat. Do wyboru są kursy z sześciu dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika. Zapisać można się przez internet. Wystarczy założyć konto słuchacza, a następnie wybrać z listy odpowiedni kurs. Cena za 30 godzin dydaktycznych wynosi od 200 do 290 zł.

dkazqq5
dkazqq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkazqq5
Więcej tematów