Trwa ładowanie...

Rusza akcja „Bezpieczne Podwórko"

Sprawdźcie, które podwórka będą kontrolowane

Rusza akcja „Bezpieczne Podwórko"
de19cwx
de19cwx

W okresie wakacyjnym straż miejska odnotowuje więcej zdarzeń dotyczących zakłócania porządku publicznego na terenie osiedli. Stąd strażnicy z Bielan i Żoliborza częściej będą kontrolować podwórka i place zabaw w rejonie wytypowanych osiedli. Do końca wakacji prowadzone będą działania „Bezpieczne Podwórko"

Sady Żoliborskie, Chomiczówka, Marymont, Wawrzyszew, Zatrasie, Wrzeciono i Brzeziny, Ruda i Potok oraz Słodowiec, Olszyna, Stary Żoliborz i Piaski – rejony tych osiedli w wytypowane wakacyjne dni częściej będą kontrolować strażnicy z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego i Komunalnego. W rejony te kierowane będą również patrole rowerowe.

Miejsca te wytypowaliśmy na podstawie własnych, wcześniejszych doświadczeń. Na podwórkach, placach zabaw szczególnie w porze wieczornej często gromadzą się grupy osób, które swoim zachowaniem zakłócają spoczynek nocy mieszkańcom – mówi Krzysztof Sobierajski Kierownik Referatu Patrolowo-Inetrwencyjnego V Oddziału Terenowego – Działania mają charakter prewencyjny, będziemy starali się zminimalizować ryzyko wystąpienia przypadków zakłócania porządku publicznego.

Działania będą prowadzone w określonych sektorach. Zostaną one objęte przez kilka dni częstszymi kontrolami straży miejskiej.

Celem działań straży miejskiej jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

de19cwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de19cwx
Więcej tematów