Trwa ładowanie...

Rurki z Wiatraka zostają! [WIDEO]

Cukiernia z tradycją nie musi opuszczać lokalu przy Grochowskiej

Rurki z Wiatraka zostają! [WIDEO]
d2ushle
d2ushle

Ta cukiernia ulokowana przy Rondzie Wiatraczna, niezmiennie od 1958 roku serwuje doskonałe słodkości, w tym znane w całej Warszawie rurki z bitą śmietaną. Lokal otworzył Konstanty Pietrzykowski, przedwojenny Mistrz Cukiernictwa. Obecnie właścicielem lokalu jego wnuk Robert Przewłocki. Do nabijania rurek śmietaną od ponad pół wieku wykorzystywana jest ta sama maszynka. W lokalu wciąż pracuje córka założyciela lokalu, Alina Przewłocka.

Do powstania tej cukierni doprowadziła tak naprawdę rodzinna tragedia. Konstanty Pietrzykowski w wieku 16 lat został sierotą. Wtedy rozpoczłą praktykę u cukiernika. Potem uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej, był w niej ranny. Po wojnie wyszedł z wojska i zaczął zajmować się cukiernictwem.

Los cukierni ulokowanej przy Rondzie Wiatraczna był ostatnio niepewny. Teren, na którym stoi pawilon należał do miasta, jednak były do niego roszczenia, dlatego przeszedł w ręce prywatne. A nowy właściciel postanowił podnieść czynsz.

d2ushle

Dziś już wiadomo, że doszło do porozumienia obu stron. Czynsz został podniesiony, jednak najemcy pawilonu przy ul. Grochowskiej 210/212 zaakceptowali podwyżkę. Rurki z Wiatraka zostają. Cieszycie się?

d2ushle
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ushle
Więcej tematów