Roztańczone poniedziałki nad Wisłą. Poznaj West Coast Swing z lat 50.!
Na parkiecie spotkają się początkujący, którzy chcą poznać pierwsze kroki i profesjonaliści, pasjonaci tańca!
Co poniedziałek Pomost 511 zmienia się w roztańczony parkiet, pełen bawiących się par! Początkujący mogą przyjrzeć się technikom tańca, postawić pierwsze kroki, a obserwatorzy rozkoszować się widokiem tańczących profesjonalistów. Najbliższe spotkanie będzie dedykowane West Coast Swing z lat 50.
West Coast Swing (w skrócie: WCS lub West) to taniec w parach, który powstał w USA. Jego historia sięga lat 50-tych XX-tego wieku. Wywodzi się z lindy hopa i stąd jego swingowa historia, z jazz’em i blues’em w tle.
Najistoniejsze jest jednak to, że West to ciągle rozwijający się taniec, który dostosowuje się do obecnie panujących trendów muzycznych. Dzięki temu może być tańczony do większości muzyki słyszanej w radio: od pop’u, przez r’n’b i hip hop, po niektóre kawałki rock’owe.
- Duże zróżnicowanie muzyki, do której może być tańczony, możliwości improwizacji jakie daje i wszechstronność powodują, że jest obecnie najbardziej swobodnym i uniwersalnym tańcem, jaki istnieje. - przekonują organizatorzy imprezy.
Poniedziałkową lekcję poprowadzą Marta Nita i Piotr Lenart: tancerze, którzy regularnie biorą udział w europejskich eventach, ucząc się od najlepszych instruktorów i tancerzy Westa. Prowadzą zajęcia, warsztaty i praktisy westowe w Warszawie oraz warsztaty w całym kraju, a także za granicą. Aktywnie angażują się również w promocję Westa w Polsce.
Piotr ucząc tańca wykorzystuje metodykę i swoje doświadczenie tak, by każde zajęcia zawierały zarówno dużą dawkę informacji, jak i dobrej zabawy. Marta jest „mózgiem” wszystkich warsztatów i zajęć, organizatorką, a jako prowadząca zajęcia skupia się przede wszystkim na płynności ruchu oraz technice.
Nauka West Coast Swinga odbędzie się 22 sierpnia. O 19:30 przewidziany jest flashmob dla osób, które znają juz Westa. Początkujący będą stawiać pierwsze kroki o godzinie 20:15. O 21:00 na parkiecie odbędzie się praktyka poznanych ruchów.
Przeczytajcie również: Ostatnie dni z Rafaelem w Muzeum Narodowym