Trwa ładowanie...

Rozpoczęła się manifestacja środowisk opozycyjnych - "Marsz Wolności"

TRANSMISJA NA ŻYWO

Rozpoczęła się manifestacja środowisk opozycyjnych - "Marsz Wolności"
d2kzjhq
d2kzjhq

W sobotę po godz.13 rozpoczęła się na pl. Bankowym w Warszawie organizowana przez PO manifestacja środowisk opozycyjnych, następnie zgromadzeni na "Marszu Wolności" wyruszą na pl. Konstytucji, gdzie m.in. głos zabiorą liderzy ugrupowań opozycyjnych. Wydarzenie zaplanowano na około 4 godziny.

Na trasie marszu stanęły dwie sceny. Na pierwszej z nich - na Placu Bankowym - przewidziano wystąpienia m.in. samorządowców - prezydentów Łodzi i Poznania - Hanny Zdanowskiej i Jacka Jaśkowiaka (oboje z PO), marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika (PSL), byłego prezesa TK, zarazem jednego z twórców reformy samorządowej z 1990 r. Jerzego Stępnia, szefa ZNP Sławomira Broniarza i jednej z inicjatorek referendum edukacyjnego - Doroty Łobody.

Planowane są też przemówienia aktorów, którzy zadeklarowali udział w marszu. Wśród nich są m.in. Agnieszka Holland, Marian Opania, Wojciech Pszoniak i Krzysztof Kowalewski.

Demonstracja ma ruszyć ok. godz. 13.30 i przejść na Plac Konstytucji. Tam będzie druga scena, gdzie ok. godz. 15 głos zabiorą przedstawiciele partii i organizacji politycznych, m.in. szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji.

Po drodze około 1,5-godzinnego marszu spodziewane są happeningi, nawiązujące do "wpadek" przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

d2kzjhq

Wydarzenie zakończy o godz. 16 koncert zespołu Big Cyc, który ma zaprezentować swój nowy repertuar, w tym piosenkę zainspirowaną przejęzyczeniem szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, który niewielkie państwo na Morzu Karaibskim San Cristobal y Nieves nazwał "San Escobar".

Według PO w marszu ma wziąć udział 100 tys. osób. Platforma sama ma zamiar dostarczyć ponad 200 autokarami około 13 tys. ludzi.

d2kzjhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzjhq
Więcej tematów