Trwa ładowanie...

Rozbili „dziuplę” i odzyskali samochody. Policja zatrzymała podejrzanego pasera

Policjanci w namierzonej „dziupli” znaleźli także 2 skradzione samochody marki "Rover" i BMW X6, warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rozbili „dziuplę” i odzyskali samochody. Policja zatrzymała podejrzanego pasera
d3b2m88
d3b2m88

Policjanci zatrzymali 33-letniego Pawła G. podejrzanego o paserstwo, kradzież z włamaniem do pojazdu oraz przerabianie pól numerowych. W warsztacie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa skradzione auta, a także numeratory do nabijania znaków VIN, tablice rejestracyjne, wklejki identyfikacyjne oraz tabliczki znamionowe od innych skradzionych samochodów. Policjanci ujawnili również dokumenty i przedmioty świadczących o przestępczej działalności prowadzonej w tym miejscu.

33-letni Paweł G. ps. "Małpa" został zatrzymany w warsztacie, gdzie chwilę wcześniej zakończono nabijanie nowego pola numerowego w znajdującym się tam pojeździe . Świadczyły o tym charakterystyczne ślady na konstrukcji auta.

Skradzione samochody

Policjanci w namierzonej „dziupli” na terenie Ursusa znaleźli także 2 skradzione samochody marki "Rover", warte kilkadziesiąt tysięcy złotych i zabezpieczyli do badań "Bmw x6", które również może pochodzić z przestępstwa. Ponadto w warsztacie funkcjonariusze znaleźli numeratory do nabijania numerów VIN, komputery pokładowe, kluczyki i dowody rejestracyjne z pojazdów różnych marek, radia samochodowe, elementy karoserii oraz części mechaniczne. Co więcej, zabezpieczono nadpalone wklejki i tabliczki znamionowe pochodzące z innych skradzionych samochodów.

W warsztacie znaleziono m.in tzw. "koguty" oraz elementy karoserii wskazujące na to, że klientami tego warsztatu mogły być osoby świadczące usługi przewozowe, a bazą do klonowania były pojazdy jeżdżące jako taksówki. Skradzione samochody z przebitymi już numerami, „odmłodzone” wracały na drogę, pozostałości z oryginałów były sprzedawane lub trafiały na złom.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

d3b2m88
d3b2m88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b2m88
Więcej tematów