Trwa ładowanie...

Rodzinny Piknik Militarny w Akademii Obrony Narodowej

Wyścig "kto wolniej", rzuty do puszek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, żołnierska grochówka i wiele innych atrakcji

Rodzinny Piknik Militarny w Akademii Obrony Narodowej
d1hs6ho
d1hs6ho

Wiosna tuż tuż. Rusza zatem sezon pikników , festynów i wszelkiego rodzaju imprez organizowanych na wolnym powietrzu. Akademia Obrony Narodowej 29 marca (sobota) organizuje piknik obronny.

Po zimowej przerwie znajdujący się na terenie kampusu AON Park Militarny Rembertów, skupiający na swoim terenie oryginały historycznego sprzętu wojskowego, zatętni prawdziwie wiosennym życiem. Akademia Obrony Narodowej w scenerii przyrodniczo-wojskowej zorganizuje dla mieszkańców Warszawy szereg atrakcji. Głównym punktem programu będzie wyścig kolarski - otwarte Mistrzostwa Akademii Obrony Narodowej w kolarstwie MTB o Puchar Rektora-Komendanta AON rozegrane zostaną na trzech dystansach. Początek zawodów o godz. 12.00. Mistrzostwom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje sportowe zorganizowane przez instruktorów Studium Wychowania Fizycznego AON.

d1hs6ho

Przez całą sobotę organizować oni będą szereg gier zespołowych, nie tylko tych o tematyce kolarskiej. Nie zabraknie m.in. duathlonu (jazda na rowerze i biegi), wyścigu „kto wolniej”, slalomu i dartu rowerowego czy rzutów do puszek. Czynne będzie także miasteczko „Jedź bezpiecznie” i strzelnica elektroniczna.

Ponadto w programie przewidziano m.in.* pokazy wyszkolenia, wyposażenia i uzbrojenia formacji i jednostek wojskowych, występy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz pokazy ratownictwa medycznego i historycznych grup rekonstrukcyjnych.* Na pasjonatów militariów czekać będą stoiska, oferujące najciekawsze okazy kolekcjonerskie.

Piknik militarny to oferta dla całych rodzin. O zadowolenie najmłodszych zadbają instruktorzy z klubów garnizonowych wraz z całym dostępnym arsenałem gier i zabaw plenerowych. Nie obędzie się bez konkursów rysunkowych i quizów poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. A nad zadowolonym podniebieniem i pełnymi brzuchami czuwać będzie ekipa z akademickiego kasyna. W karcie dań m.in. żołnierska grochówka.

Akademia Obrony Narodowej i Park Militarny Rembertów to unikatowa – nie tylko na warszawską skalę – atrakcja przyrodniczo-historyczna - mówią organizatorzy - Na terenie wpisanego do rejestru zabytków zespołu wojskowych budowli z czasów carskich rozciąga się atrakcyjny kompleks terenów zielonych.* Pół godziny od centrum stolicy Polski można odetchnąć prawdziwie czystym powietrzem, spotkać rzadkie okazy drzew, czy spotkać się oko w oko z wiewiórką. Do tego spotkanie z historią i współczesnością Wojska Polskiego w prawdziwie ułańskim klimacie. Czego można chcieć więcej na wiosenną sobotę?*

d1hs6ho
d1hs6ho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hs6ho
Więcej tematów