Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja. Warszawa bez 200 mln złotych. "Pieniądze trafiały do osób skupujących roszczenia"

Minister skarbu zaskoczony. Jak prezydent Warszawy "ma odwagę po tym wszystkim występować o kolejną dotację"?

Reprywatyzacja. Warszawa bez 200 mln złotych. "Pieniądze trafiały do osób skupujących roszczenia"
d1osk97
d1osk97

Odmowa przekazania prezydent Warszawy 200 mln zł na reprywatyzację wynikała m.in. z tego, że środki przyznawane poprzednio były wydawane w sposób uznaniowy i częściowo trafiały do osób skupujących roszczenia - powiedział na konferencji prasowej wiceminister skarbu Maciej Małecki.

Przedstawił on dziennikarzom * decyzję p.o. ministra skarbu Henryka Kowalczyka* o odmowie przyznania prezydent Warszawy 200 ml zł dotacji na reprywatyzację. Wyjaśnił, że decyzja wynikała m.in. z tego, że po poprzedniej odmowie, na początku tego roku, ówczesny minister skarbu Dawid Jackiewicz zlecił kontrole, jak były wydawane środki w poprzednich latach.

Okazało się w toku tej kontroli, że np. 26 mln zł z tych pieniędzy trafiło do osób skupujących roszczenia, m.in. do byłej pracowniczki resortu sprawiedliwości Marzeny K. czy jej brata Roberta Nowaczyka. - Z kolei 42 mln zł uzyskały dla swoich klientów trzy kancelarie prawne, m.in. właśnie kancelaria Nowaczyka - mówił Małecki.

d1osk97

Ponadto, jak wskazał, decyzje o wypłacie roszczeń były podejmowane w sposób uznaniowy i nie było np. procedur weryfikacji nieruchomości. - Wniosek * Hanny Gronkiewicz-Waltz* traktujemy jako próbę otwarcia wytrychem funduszu reprywatyzacji - mówił Małecki. Dodał, że minister skarbu był zaskoczony, jak prezydent Warszawy "ma odwagę po tym wszystkim występować o kolejną dotację".

- Nie ma naszej zgody na nierzetelne wydawanie pieniędzy przez Hannę Gronkiewicz-Waltz na dziką reprywatyzację - powiedział Małecki.

d1osk97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1osk97
Więcej tematów