Trwa ładowanie...

Recyklomaty w Warszawie coraz bardziej kłopotliwe. Zapełniają się błyskawicznie

Miały być rozwiązaniem idealnym, w praktyce nie są jednak pozbawione wad. Recyklomaty w Warszawie cieszą się wśród mieszkańców dużą popularnością. Tak dużą, że maszyny niemal cały czas są przepełnione, a dwie z nich są już zepsute.

Recyklomaty w Warszawie coraz bardziej kłopotliwe. Zapełniają się błyskawicznieŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2ila09
d2ila09

Stołeczne recyklomaty pojawiły się w Warszawie w ramach projektu pilotażowego władz miasta, firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Maszyny zapełniają się w kilka godzin, a firma która je obsługuje, nie nadąża z ich urządzeń. Część urządzeń została też celowo zniszczona.

Mieszkańcy Białołęki zgłosili radnym swojej dzielnicy, że recyklomat, który ustawiono pod koniec stycznia zapełnił się już po kilku dniach i nie jest opróżniany. Sprawa została zgłoszona podczas ostatniej sesji rady dzielnicy.

Partnerzy stołecznego projektu podkreślają że urządzenia są opróżniane minimum dwa razy dziennie, a w weekendy nawet częściej.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

– Niektóre automaty potrafią się zapełnić w ciągu zaledwie kilku godzin, co z perspektywy firmy odpowiedzialnej za ich opróżnianie wymaga uruchamiania dodatkowych działań. A to nie zawsze jest możliwe w trybie natychmiastowym, ze względu na wcześniej zaplanowane odbiory w innych punktach – podkreślają przedstawiciele Coca-Coli.

d2ila09

Ich zdaniem wszystkim zależy na tym, by urządzenia działały sprawnie i mieszkańcy Warszawy mogli bez problemu oddawać butelki plastikowe i szklane oraz puszki, a w zamian otrzymywać punkty.

Warszawa. Popularne i przepełnione recyklomaty

O poziomie napełnienia poszczególnych recyklomatów informuje użytkownika aplikacja mobilna ECO Portfel. Dlatego warto sprawdzić dostępność urządzenia, zanim się do niego wybierzemy.

W ciągu ostatnich kilku dni zdarzyły się niestety celowe uszkodzenia recyklomatów, m.in. na Ursynowie i Pradze Północ (zerwanie klina zabezpieczającego, wyrwanie klapy wrzutni, zalanie nieznaną cieczą czy wciśnięcie do wrzutni jednocześnie kilku butelek).

Pod koniec stycznia w połowie stołecznych dzielnic rozpoczęły działać recyklomaty. To maszyny do zbierania butelek plastikowych i szklanych oraz puszek. Łącznie do dyspozycji warszawiaków jest 10 takich urządzeń.

Źródło: RDC

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ila09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ila09
Więcej tematów