Trwa ładowanie...

"Rasizm nie przejdzie!" Antyrasistowski wiec w Warszawie

"Rasizm nie przejdzie!" Antyrasistowski wiec w Warszawie
d2cz5x5
d2cz5x5

W niedzielę w centrum Warszawy odbył się "wiec antyrasistowski". Organizatorami manifestacji byli przedstawiciele ruchu Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zachęcali przed wydarzeniem organizatorzy. Na wiecu pojawiły się liczne hasła. Między innymi: "rasizm nie przejdzie!", "PiS promuje rasitów", czy "rasizm rządu sprzyja atakom".

" W związku z kolejną falą rasistowskiej agresji zapraszamy was, ludzie dobrej woli, na wiec. Zapraszamy do wykrzyczenia "NIE" dla rasizmu. "NIE" dla Polski, w której bandyci decydują, kto zasługuje, by tu mieszkać" - napisali na Facebooku organizatorzy.

Jak zauważają aktywiści, od czasu tragicznych wydarzeń w Ełku mnożą się ataki na obcokrajowców. "Niszczone są lokale gastronomiczne, które prowadzą imigranci. Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy w nim czuć się bezpiecznie bez względu na kolor skóry czy wyznanie" - wyliczają przedstawiciele Zjednoczonych Przeciw Rasizmowi.

Organizatorzy manifestacji chcą wyrazić swoją solidarność z osobami, które ze względu na pochodzenie i kolor skóry w ostatnim czasie były piętnowane i atakowane. Na wiecu pojawiły się liczne hasła. Między innymi: "rasizm nie przejdzie!", "PiS promuje rasitów", czy "rasizm rządu sprzyja atakom".

Na popularnej "patelni" w centrum Warszawy zgromadzili się także przeciwnicy wiecu. Pikietę zabezpieczała policja.

Źródło: (WawaLove.pl/Facebook)

d2cz5x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cz5x5
Więcej tematów