Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski: Nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy.

- Nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy - komentuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jest to reakcja na krążące w sieci plotki dotyczące zamknięcia sklepów, a nawet całego miasta.

Rafał Trzaskowski: Nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy.Źródło: SPL/East News, fot: PIOTR MOLECKI
d1zibku
d1zibku

"Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą - powiedział prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski odniósł się do słów rzecznika rządu Piotra Müllera, który zaprzeczył, by ktokolwiek planował zamknięcie Warszawy.

"W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują." - zapewnił rzecznik rządu.

W sieci zaczęły krążyć plotki, że w poniedziałek mają zostać zamknięte sklepy wielkopowierzchniowe. W internecie mówiło się nawet o zamknięciu dostępu do Warszawy. Plotki te skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Koronawirus. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej o sytuacji w szpitalach

"Panika i plotki nie służą nikomu, mogą wyłącznie zaszkodzić naszym wspólnym wysiłkom" - stwierdził premier. Na swoim koncie na Twitterze przypomniał, że jedynymi oficjalnymi źródłami informacji o decyzjach rządu są strony z domeny .gov.pl: Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Koronawirus w Warszawie. Sześć zachorowań

W Warszawie przebywa sześć osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 przypadków w Polsce, jedna osoba zmarła. Kwarantanną objętych jest 2736 osób. W czwartek Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Na jego mocy 19 szpitali zostanie przekształconych w szpitale zakaźne.

d1zibku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zibku
Więcej tematów