Trwa ładowanie...

Radna z Warszawy przyłącza się do Wiosny, ale zostaje w klubie KO

Szeregi Lewicy poszerzają się. Warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska wstępuje do partii Roberta Biedronia - Wiosny.

Warszawa. Do Roberta Biedronia przyłącza się warszawska radnaWarszawa. Do Roberta Biedronia przyłącza się warszawska radnaŹródło: Wikimedia Commons
d3bmtos
d3bmtos

29 października podczas czwartkowej konferencji radna Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska poinformowała, że przechodzi do Wiosny.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Robert Biedroń z dumą powitał Diduszko-Zyglewską.

"Agato, to jest dla mnie ważny moment, także osobiście, bo znamy się od wielu lat. Panią radną, aktywistkę ruchów miejskich, dziennikarkę, wybitną ekspertkę, a przede wszystkim kobietę lewicy z dumą witam w naszej lewicowej, wiosennej rodzinie" - powiedział lider Wiosny, cytowany przez PAP.

Hanna Gill-Piątek przechodzi do Hołowni. Potwierdziły się doniesienia WP. Posłanka komentuje plotki

Według warszawskiej radnej przyłączenie się do Wiosny jest najlepszym z możliwych sposób, aby sprawić, by Polska nadal znajdowała się w grupie krajów demokratycznych.

d3bmtos

Warszawa. Radna pozostanie w klubie KO

"Uważam, że wszyscy ludzie Lewicy działający na różne sposoby powinni się zgromadzić, działać razem, żeby budować jak najsilniejszą Lewicę, ponieważ to Lewica nieuwikłana w relacje z Kościołem jest w stanie wypowiadać wprost potrzeby kobiet, potrzeby dzieci, potrzeby mniejszości religijnych, seksualnych, potrzeby pracowników i dlatego od dzisiaj będę budować polską lewicę" – miała tłumaczyć swoje stanowisko radna w czasie konferencji prasowej.

Agata Diduszko-Zyglewska będzie pierwszą kobietą w Lewicy, która zasiada w Radzie Warszawy.

Pomimo przejścia do partii Roberta Biedronia, Diduszko-Zygleka zamierza w dalszym ciągu współpracować w klubie z radnymi z Koalicji Obywatelskiej. Było to orzeczenie o pozostaniu w klubie KO.

Warszawa. Biedroń: "Na tym nie koniec"

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, Robert Biedroń przyznał że to ważny moment dla polskiej Lewicy, a Agata Diduszko-Zyglewska prawdopodobnie nie będzie jedyną lewicową radną w Warszawie.

d3bmtos

Według przewodniczącego Wiosny obecnie trwają rozmowy z kolejnymi osobami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bmtos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmtos
Więcej tematów