Trwa ładowanie...

Radar na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła II już działa!

Straż Miejska instaluje w Warszawie kolejne

Radar na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła II już działa!
d72rl6a
d72rl6a

Zakończyły się prace przy uruchomieniu systemu fotoradarowego na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła. System rejestruje już pojazdy wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Z przeprowadzonych analiz wynika, że w latach 2011-2013 w obrębie skrzyżowania al. Solidarności i Jana Pawła doszło do 107 kolizji i 14 wypadków. W wyniku tych zdarzeń drogowych 18 osób zostało rannych, 1 osoba zginęła. Bardzo często dochodziło do sytuacji kiedy kierowcy ignorowali sygnalizację świetlną i wjeżdżali na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tego typu zachowania nie tylko stwarzają realne zagrożenie w ruchu, ale również powodują, że kierowcy nie byli w stanie opuścić skrzyżowania, co innym użytkownikom utrudniało i tamowało ruch.

System zamontowany na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. *Działa z wykorzystaniem tzw. *pętli wirtualnej. Urządzenie pomiarowe jest „podpięte" do sterowników sygnalizacji świetlnej i otrzymuje bezpośrednio informację o rodzaju trwające fazy. Z każdym uruchomieniem się czerwonego światła na sygnalizacji świetlnej, urządzenie uzbraja się i monitoruje wyznaczone pasy ruchu: identyfikuje, dokumentuje i rejestruje wykroczenie w postaci zdjęcia. Urządzenie dokonuje niezależnych pomiarów kilkunastu pojazdom na kilku pasach jednocześnie - czytamy na stronie Straży Miejskiej .

d72rl6a

Nowe fotoradary w Warszawie

Kontrolami zostaną objęte kolejne skrzyżowania. Trwają prace związane z wprowadzeniem systemu na skrzyżowaniu ul. Wołoska/Domaniewska oraz ul. Globusowa/Dźwigowa.

Za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle sprawcy tego wykroczenia grozi mandat do 500 zł i 6 pkt. karnych.

d72rl6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72rl6a
Więcej tematów