Trwa ładowanie...

R.U.T.A. w Hydrozagadce za 10zł!

Podczas koncertu w Hydrozagadce realizowane będą zdjęcia do powstającego o zespole dokumentu pt. "Pieśń Buntu"

R.U.T.A. w Hydrozagadce za 10zł!
d25seiz
d25seiz

Gratka dla fanów zespołu R.U.T.A. Bilet na piątkowy koncert zespołu w klubie Hydrozagadka to jedyne 10zł. Co więcej, podczas koncertu w Hydrozagadce realizowane będą zdjęcia do powstającego o zespole dokumentu pt. "Pieśń Buntu"

Zespół R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego, laureata Paszportu Polityki w kategorii Muzyka, założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Punkowo-etniczna muzyka z historycznymi, zaangażowanymi tekstami to z pewnością ewenement na polskim rynku muzycznym. R.U.T.A. została również doceniona na świecie. W sierpniu 2011, płyta "Gore" znalazła się na 16. miejscu World Music Charts Europe, najbardziej prestiżowej listy z premierowymi płytami z muzyką świata, przygotowywanej przez dziennikarzy publicznych rozgłośni radiowych zrzeszonych w ramach EBU - Europejskiej Unii Nadawców Radiowych.

W 2012 roku ukazał się nowy album grupy, zatytułowany "Na uschod. Wolność albo śmierć". Jest to 13 kompozycji, opartych na ludowych pieśniach sprzeciwu wobec feudalnego systemu zniewolenia z terenów dzisiejszej Białorusi, Polski, Ukrainy i Rosji. Obok głosów legend polskiego punk-rocka: Pawła "Gumy" Gumoli [Moskwa] i Roberta "Robala" Matery [Dezerter], usłyszymy także niezwykłych gości: wybitną białoruską wokalistkę młodego pokolenia Nastę Niakrasavą, specjalizujący się w muzyce tradycyjnej środkowej Ukrainy, kijowski zespół Hulajgorod oraz węgierskie szamanki z HaLuna Music Group.

d25seiz

Za oprawę muzyczną projektu odpowiada doborowa kompania muzyków folkowych, pod batutą kapelmistrza Kamila "Ronina" Rogińskiego, z najważniejszych dla tego nurtu grup w Polsce, takich jak: Kapela ze Wsi Warszawa, Orkiestra RIVENDELL, Klezmafour, Mosaic, Chłopcy Kontra Basia, Czessband.

Projekt wsparli wybitni intelektualiści: francuski historyk prof. Daniel Beauvois, białoruska opozycjonistka "Sania'", historyk i pisarz Stanisław Łubieński oraz poeta Jacek Podsiadło, kierownik literacki nowego albumu, których eseje znajdują się w 120-stronicowej książeczce dołączonej do płyty. Projekt graficzny opracował Paweł Sky, a jedną z ilustracji specjalnie dla RUTY wykonał Hubert Czajkowski, wybitny artysta-plastyk.

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
11 stycznia 2013 (piatek), godz. 20:00

wstęp: 10 zł

d25seiz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25seiz
Więcej tematów