Trwa ładowanie...

Przemarsz domków fińskich ulicami Warszawy!

Aktywiści zaprotestują przeciwko likwidacji jednego z najbardziej urokliwych zakątków stolicy

Przemarsz domków fińskich ulicami Warszawy!
d2aahgs
d2aahgs

Osiedle Jazdów zaprasza w czwartek 24 października o godzinie 11:00 na przemarsz domków finskich ulicami Warszawy. Wystartuje on z ul. Jazdów 5 - zakończenie o godzinie 12:30 na placu Bankowym.

Przemarsz domków fińskich - ruszamy z Jazdowa niczym szekspirowski las Birnam. Przebrani za fińskie domki przejdziemy przez Warszawę, aby zwrócić uwagę na pogarszającą się sytuację Jazdowa i zaprosić do podjęcia wspólnych rozmów odnośnie przyszłości Jazdowa, deklarowanego wielokrotnie dialogu społecznego. Zapraszamy do wzięcia udziału w przemarszu, będzie wesoło, radośnie i kolorowo!

Po przemarszu, organizatorzy zapraszają na Osiedle Jazdów - szczegóły wkrótce TUTAJ

Już jutro, w sobotę 19 października, w godzinach 12:00-18:00 warto zajrzeć na ul. Jazdów 5 (ceglany budynek Szpitala Ujazdowskiego przy głównej alejce), aby wziąć udział we wspólnym malowaniu makiet domków fińskich. Makiety zostaną użyte podczas przemarszu. Udział w malowaniu wezmą artyści, streetartowcy, muzycy, aktorzy, społecznicy.

d2aahgs

Po malowaniu odbędzie się projekcja filmu "za 10 dni a może 10 lat" dot. analogicznej do Osiedla Jazdów sytuacji z Brukseli, którego działalność udało się przedłużyć o lata.

Pomalowane domki zostaną "zbyte" na drodze licytacji. Dochód przeznaczony będzie na rzecz Fundacji dla osób z upośledzeniem umysłowym "Nasz Dom" działającej przy Oddziale XV Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie - ul. Jazdów 5.


d2aahgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aahgs
Więcej tematów