RegionalneWarszawaPrzełamać stereotypy – Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Przełamać stereotypy – Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Trzy dni po Światowym Dniu Osób z Niepełnosprawnością, 6 grudnia, na Hali Głównej warszawskiego Dworca Centralnego odbędzie się wydarzenie organizowane przez Fundację Grupy PKP, kończące pierwszy etap kampanii społecznej WidzialniPełnosprawni.pl.

Przełamać stereotypy – Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Projekt WidzielniPełnosprawni.pl został zainaugurowany w lipcu tego roku. W ramach kampanii społecznej na dworcach Poznań Główny, Kraków Główny, Gdynia Główna, Łódź Fabryczna, Bydgoszcz Główna i Warszawa Centralna odbyły się happeningi, podczas których pracownicy Fundacji oraz wolontariusze przekazywali m. in. informacje na temat savoir-vivre wobec osób

z niepełnosprawnością oraz prowadzili prelekcje dla uczniów. - Misją naszego projektu jest wyrównanie szans, chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Cele kampanii to przełamywanie stereotypów, przekonanie pracodawców o tym, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością i pokazanie, że zatrudnienie ich ma wymierne korzyści.

75% osób z niepełnosprawnością bez pracy

- 6 grudnia na Dworcu Centralnym chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością mają takie same pasje, marzenia i umiejętności jak inni, a ich zatrudnienie przynosi wymierne korzyści – dodaje Michał Tarcha, koordynator projektu. W Hali Głównej dworca będzie można posłuchać wykładu i porozmawiać o savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością. W programie również przewidziane są konkursy z nagrodami, krótkie lekcje Polskiego Języka Migowego oraz szczególna okazja do zobaczenia pokazu poezji miganej.

Obraz
© Materiały prasowe

Podczas wydarzenia obecne będą organizacje działające na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnością: integracja.org, Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz biuro pośrednictwa pracy dla osób z niepełnosprawnością – Capitalwork. Każda z tych organizacji na co dzień prowadzi programy wspomagające zatrudnienie, bądź bezpośrednio pomaga osobom z niepełnosprawnością w znalezieniu pracy. 6 grudnia przedstawiciele tych Organizacji oraz Fundacji Grupy PKP chętnie podzielą się informacjami w kwestii zatrudnienia osób z niepełnosprawnością oraz odpowiedzą na wszelkie inne pytania związane z tematyką wydarzenia.

W spółkach Grupy PKP będzie pracować więcej osób z niepełnosprawnością

W kolejnym etapie akcji Fundacja zorganizuje szkolenie pracodawców z Grupy PKP w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat specyfiki pracy z takimi osobami oraz korzyści wynikających z ich zatrudnienia.

Zapraszamy do przyjścia na Halę Główną Dworca Centralnego 6 grudnia między 10.00 a 15.00 (szczególnie istotne wydarzenia przewidziane są na godzinę 12.00).

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)