RegionalneWarszawaPrzejazdy współdzielone wkraczają do stolicy. Warszawiacy przetestują je jako pierwsi

Przejazdy współdzielone wkraczają do stolicy. Warszawiacy przetestują je jako pierwsi

Nowość na stołecznych ulicach.

Przejazdy współdzielone wkraczają do stolicy. Warszawiacy przetestują je jako pierwsi
Karolina Kołodziejczyk

Tego jeszcze nie było. Mytaxi startuje z nową usługą, która pozwoli współdzielić nie tylko taksówkę, lecz również rachunek za kurs. Jak pierwsi usługę mają przetestować warszawiacy.

Mytaxi jest pierwszą na świecie aplikacją do zamawiania taksówek. W środę 13 września aplikacja uruchomiła Mytaxi match: pierwszą w Europie usługę ride-sharingową wykorzystującą taksówki. Dzięki niej, użytkownik aplikacji będzie mógł współdzielić przejazd i podzielić koszt za kurs między sobą, a innym pasażerem. Tym samym cena za kurs może być nawet o 40% niższa od kwoty za standardowy przejazd taksówką.

Warszawa została wybrana jako miasto pilotażowe dla usługi Mytaxi match, spośród 70-ciu miast w Europie. Według najnowszego raportu Mytaxi i GfK przeprowadzonego wśród mieszkańców stolicy, co drugi warszawiak chętnie skorzystałby z usługi ride-sharingowej z wykorzystaniem licencjonowanej taksówki. Powodów jest wiele, jak na przykład zmniejszenie kosztów przejazdu, zwiększenie szans na zamówienie taksówki w godzinach szczytu, a co za tym idzie: zmniejszenie korków w mieście.

W duecie taniej?

Mytaxi match oferuje koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, będzie dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie.

Co jeśli aplikacja nie znajdzie pasażerówi partnera do przejazdu? Wtedy odbędzie on standardowy kurs, ale z 25% zniżką. Co więcej, w ramach Mytaxi match, dostępni będą kierowcy taksówek Mytaxi ze stawką nie większą niż 2 zł/km.

Przez pierwsze 4 tygodnie od startu nowej usługi, zamówienie współdzielonego przejazdu z Mytaxi match będzie możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, na terenie prawie całej Warszawy (z pominięciem kilku obrzeżnych dzielnic). Jej dalszy rozwój jest uzależniony od zainteresowania i danych, które zostaną zebrane w pierwszych tygodniach pilotażu usługi.

Młodzi w taksówkach

Co więcej, z raportu Mytaxi i GfK wynika, że warszawiacy mogą zainteresować się nową usługą, ze względu na niższą cenę współdzielonego przejazdu, ograniczenie emisji spalin, czy też zmniejszenie korków.

Wszystko wskauzuje na to, że nową usługę wypróbują przede wszystkim młodzi ludzie. Ponad 72% warszawiaków w wieku 22-29 lat deklaruje, że chętnie, by z niej skorzystało. Dlaczego? Aż 93% z nich w nowej ofercie widzi możliwość oszczędności, 89% nowoczesność usługi. Nie bez znaczenia jest dla młodych ludzi szansa na poznanie nowych ludzi (43%).

– Mytaxi match to nowy krok w ulepszaniu mobilności w Warszawie – mówi Krzysztof Urban dyrektor zarządzający Mytaxi w Polsce – Jednym z powodów niekorzystania z taksówek, zwłaszcza wśród 25% młodych ludzi, jest wysoka cena. Dodatkowo, aż 2/3 użytkowników taksówek w wieku 22-29 lat zamawia taksówkę przez aplikację.Te dane pokazały nam jak duży potencjał drzemie w usłudze ride-sharingowej opartej o aplikację mobilną, wykorzystującej licencjonowane taksówki.

Jak skorzystać z Mytaxi match?

Aby zamówić przejazd z Mytaxi match, należy wykonać cztery kroki. Po pierwsze, pobrać i zarejestrować się w Mytaxi. Aplikacja dostępna w App Store, Google Play). Po drugie, wybrać sposób płatności spośród czterech opcji (PayPal, Visa, Mastercard, American Express). Następnie nalezy wybrać suwakiem na głównym ekranie funkcję "match". Na koniec pasażerowi zostało wpisać adres docelowy i zamówić taksówkę. Po chwili aplikacja znajdzie kierowcę.

Czym jest Mytaxi?

Start-up z Hamburga obecnie dostępny jest w ponad 70-ciu miastach i 12 krajach Europy, z flotą ponad 120 000 kierowców. Aplikacja mytaxi odnotowała ponad 10 milionów pobrań, a na jej pracownicy stacjonują w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji, Irlandii, Anglii, Polsce, Grecji i Rumunii. W Polsce dostępna jest od 2012 roku, w takich aglomeracjach jak Warszawa, Kraków i Trójmiasto.* *

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)