Trwa ładowanie...

Przedstawiciele służby zdrowia szykują wielką manifestację w stolicy

Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przedstawiciele służby zdrowia szykują wielką manifestację w stolicy
dvn0kl1
dvn0kl1

Przedstawiciele polskiej służby zdrowia zapowiadają wielką manifestację w Warszawie - informuje serwis naszemiasto.pl. Zgromadzenie ma się odbyć 24 września. Swój udział potwierdziło w nim kilka tysięcy osób.

Przemarsz przez centrum Warszawy organizuje Porozumienie Zawodów Medycznych. W swoim apelu do pracowników służby zdrowia organizacja nawołuje do tego, aby wszyscy niezadowoleni z obecnej sytuacji zawodowej w Polsce, uczestniczyli w tym marszu. Całość odbywać się będzie pod hasłem "Powołaniem się nie najesz", a lekarze oraz inni pracownicy związani z polską służbą zdrowia, będą w ten sposób walczyć o podwyżki płac.

- Wzywamy posiłki do Warszawy! Wielka manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych. Wszyscy medycy w strojach roboczych - czytamy w apelu organizatora manifestacji. - Będziemy postulować o wzrost nakładów na system ochrony zdrowia do poziomu 6,8% PKB, czyli do minimalnego poziomu, który wg WHO zapewnia bezpieczeństwo obywatelom. Zapraszamy wszystkie osoby zawodowo związane z systemem ochrony zdrowia oraz pacjentów!

Protest odbędzie się 24 września 2016 r. Rozpocznie się na placu Zamkowym o godz. 12, a zakończy trzy godziny później na placu Konstytucji. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło już kilka tysięcy osób.

dvn0kl1

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl)

dvn0kl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvn0kl1
Więcej tematów