Trwa ładowanie...

Przebudowa Trasy AK - kolejne duże zmiany!

Od 7 stycznia szykują się zmiany w ruchu drogowym spowodowane przebudową wiaduktów

Przebudowa Trasy AK - kolejne duże zmiany!
d3fzqnh
d3fzqnh

Przebudowa trasy to także remont lub zupełna odbudowa wszystkich wiaduktów i kładek nad przyszłą drogą ekspresową.

Najpierw do remontu idą wiadukty ul. Mickiewicza – od 7 stycznia zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt wschodni czyli ten, na którym prowadzony jest ruch na północ (w stronę ul. Klaudyny). Samochody w obydwu kierunkach będą jeździły wiaduktem zachodnim (w stronę pl. Wilsona ); będzie tam po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Piesi będą mogli chodzić tylko po zachodnim wiadukcie. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień. Natomiast w godzinach nocnych (22.00-6.00) do 12 stycznia na trasie pod wiaduktem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w postaci zwężenia jezdni.

Nocne prace będą prowadzone także przy jezdniach Wisłostrady

W noce (w godz. 22.00 – 5.00) z 7 na 8 i z 8 na 9 stycznia zwężona do jednego pasa ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie.

d3fzqnh

Utrudnienia na Powązkowskiej i Słowackiego

Drogowcy rozpoczną także przygotowania do remontów następnych wiaduktów – na ul. Powązkowskiej i na ul. J. Słowackiego. Od 8 do 12 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. gen. S. Maczka oraz ul. Powązkowskiej przed skrzyżowaniem z Trasą AK . Natomiast od 9 do 15 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. J. Słowackiego przed skrzyżowaniem z Trasą AK.

Przebudowa trasy od Powązkowskiej do Piłsudskiego w Markach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje przebudowę do parametrów drogi ekspresowej S8 trasy od ul. Powązkowskiej do Marek (ul. Piłsudskiego). Gotowa i udostępniona do ruchu jest Trasa Toruńska od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w zespoły. Będą to zespół węzłów Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, Wisłostrada – Modlińska.

d3fzqnh

Do tego budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Rozbiórce i budowie nowych podlegać będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy * most Grota–Roweckiego .*

Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r. i kosztować 796,3 mln.

d3fzqnh

Przebudowa układu drogowego przy metrze Słodowiec

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych od 7 stycznia ok. godz. 8:00 planują zamknąć dla ruchu ul. A. Sacharowa pomiędzy ul. S.Żeromskiego a J. Kasprowicza. Zamknięty będzie również przejazd pomiędzy dwoma jezdniami ul. J. Kasprowicza położony na wysokości ul. A. Sacharowa. To część inwestycji polegającej na przebudowie układu drogowego w okolicy stacji metra Słodowiec.

d3fzqnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fzqnh
Więcej tematów