Trwa ładowanie...

Prowadzili nielegalną wytwórnię papierosów. Zatrzymano 11 osób

Policjanci zabezpieczyli maszyny do produkcji papierosów, a także trzy miliony sztuk papierosów oraz około 5 ton tytoniu. Skarb Państwa mógłby stracić ponad sześć milionów złotych.

Prowadzili nielegalną wytwórnię papierosów. Zatrzymano 11 osób
d2izp54
d2izp54

Grupa 11 mężczyzn prowadziła nielegalną wytwórnię papierosów w Michałowie Reginowie. Wołomińscy policjanci znaleźli na miejscu maszyny do produkcji, a także trzy miliony sztuk papierosów oraz około 5 ton tytoniu. Ze wstępnych szacunków wynika, że Skarb Państwa straciłby ponad sześć milionów złotych.

Wszystko zaczęło się w Wólce Radzymińskiej, kiedy to policjanci ruchu drogowego z Centrum Szkolenia Policji zatrzymali do kontroli kierowcę fiata dublo. W aucie 46-latka znaleźli pudełka z 36 tysiącami sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W tym momencie do akcji włączyli się wołomińscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, którzy mieli już informację, że w okolicy może działać nielegalna wytwórnia papierosów. Kierowca nie chciał współpracować z policjantami, ale ich ustalenia przyczyniły się do zlokalizowania miejsca, gdzie może dochodzić do łamania prawa. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a papierosy zabezpieczyli jako dowód w sprawie.

Następnie policjanci weszli na posesję: tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych odkryli kompletną linię produkcyjną papierosów bez polskich znaków skarbowych czyli akcyzy. W budynku przebywało 10 osób, które zostały zatrzymane.

Policjanci zabezpieczyli maszyny produkcyjne, a także trzy miliony sztuk papierosów oraz około 5 ton tytoniu. Ze wstępnych szacunków wynika, że z tytułu nieodprowadzonego podatku tylko za ten towar, który znaleźli na miejscu funkcjonariusze, Skarb Państwa straciłby ponad sześć milionów złotych.

d2izp54

Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy postawił jedenastu mężczyznom zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa oraz z ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

d2izp54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2izp54
Więcej tematów