Trwa ładowanie...

Promocja w teatrze IMKA tylko dla czytelników Wawalove.pl!

Dwa bilety w cenie jednego na spektakl z Katarzyną Nosowską!

Promocja w teatrze IMKA tylko dla czytelników Wawalove.pl!
d54ppsu
d54ppsu

Zapraszamy na spektakl "Cienie. Eurydyka mówi:" autorstwa Elfride Jelinek, do warszawskiego teatru IMKA (ul. M. Konopnickiej 6). Dla naszych czytelników razem z tą placówką przygotowaliśmy specjalną promocję - dwa bilety w cenie jednego!

Jak wziąć udział w promocji ?

Promocja jest ważna od godziny 15:00 18 września 2014 r. do godziny 15:00 dnia następnego, tj. 19 września 2014 roku. Promocyjne bilety można zarezerwować poprzez podanie hasła WAWALOVE.

Rezerwacja telefoniczna: 22 339 05 20 lub email: rezerwacja@teatr-imka.pl . Bilety należy odebrać w kasie do końca czasu trwania promocji.

d54ppsu

Uwaga:ilość biletów ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej o spektaklu


Teatr IMKA Tomasza Karolaka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim przygotowali spektakl w oparciu o najnowszy tekst noblistki Elfriede Jelinek „Cienie. Eurydyka mówi:”.

- Jelinek dekonstruuje mit o Orfeuszu i Eurydyce jako bezwolnie kochającej kobiecie - powiedziała Maja Kleczewska. - Orfeusz jest jednym z aspektów psychiki Eurydyki, wobec świata ma się on za kanonizowaną gwiazdę pop, jest próżny. Swoim śpiewem doprowadza do omdleń nastoletnie fanki.

- W micie nikt Eurydyki nie pyta, czy chce ożyć. U Jelinek może wyrazić swoją wolę: powiedzieć nie. Spektakl jest fuzją muzyki i teatru. Elfriede Jelinek na naszą prośbę nagrała fragmenty swojego tekstu, które zostały wykorzystane w spektaklu - powiedział Łukasz Chotkowski, dramaturg.

d54ppsu

Spektakl pokazuje osobowość naszych czasów. Przybliża jej lęki, kompulsje. Nie ocenia. Próbuje pokazać człowieka, takim jakim jest. Wszelkie życie poddane jest nieustannemu cierpieniu. Przyczyna cierpienia tkwi w namiętnościach. Cierpienie zostaje zniszczone w chwili uwolnienia się od namiętności, chęci posiadania, eskalacji pragnień. Każdy sam, musi znaleźć drogę do uwolnienia się od cierpienia.

Kleczewska i Chotkowski skonkretyzowali wiele postaci i sam język dramatu, tworząc fuzję muzyki i teatru. Piosenki Nosowskiej wyznaczają kolejne partie spektaklu. Liderka Hey nie sili się jednak na aktorskie kreowanie stanów, jest sobą, występuje jako Eurydyka ze znanego kontekstu pozateatralnego - czytamy w "Dwutygodniku".

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, współtworzy Katarzyna Nosowska, jedna z czołowych postać polskiej sceny muzycznej, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, która w tym przedstawieniu występuje na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisała kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Jej muzyczne wejścia na scene budują dramaturgię, otwierając kolejne części przedstawienia. Muzykę skomponował Paweł Krawczyk, lider Hey.


- To dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie. A ja lubię wyzwania! - powiedziała przed premierą Katarzyna Nosowska. - Cenię twórczość Jelinek i Kleczewskiej i cenię Pawła Krawczyka, który jest odpowiedzialny za muzykę. Postaramy się, żeby nie było to banalne. Zapraszam!

Więcej o spektaklu: www.teatr-imka.pl/cienie_eurydyka_mowi:

d54ppsu
d54ppsu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d54ppsu
Więcej tematów