Trwa ładowanie...

Promocja w teatrze IMKA tylko dla czytelników Wawalove.pl!

Dwa bilety w cenie jednego na spektakl z Katarzyną Nosowską!

Promocja w teatrze IMKA tylko dla czytelników Wawalove.pl!
d2mresf
d2mresf

Zapraszamy na spektakl "Cienie. Eurydyka mówi:" autorstwa Elfride Jelinek, do warszawskiego teatru IMKA (ul. M. Konopnickiej 6). Dla naszych czytelników razem z tą placówką przygotowaliśmy specjalną promocję - dwa bilety w cenie jednego!

Jak wziąć udział w promocji ?

Promocja jest ważna od godziny 15:00 18 września 2014 r. do godziny 15:00 dnia następnego, tj. 19 września 2014 roku. Promocyjne bilety można zarezerwować poprzez podanie hasła WAWALOVE.

Rezerwacja telefoniczna: 22 339 05 20 lub email: rezerwacja@teatr-imka.pl . Bilety należy odebrać w kasie do końca czasu trwania promocji.

Uwaga:ilość biletów ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

d2mresf

Więcej o spektaklu


Teatr IMKA Tomasza Karolaka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim przygotowali spektakl w oparciu o najnowszy tekst noblistki Elfriede Jelinek „Cienie. Eurydyka mówi:”.

- Jelinek dekonstruuje mit o Orfeuszu i Eurydyce jako bezwolnie kochającej kobiecie - powiedziała Maja Kleczewska. - Orfeusz jest jednym z aspektów psychiki Eurydyki, wobec świata ma się on za kanonizowaną gwiazdę pop, jest próżny. Swoim śpiewem doprowadza do omdleń nastoletnie fanki.

- W micie nikt Eurydyki nie pyta, czy chce ożyć. U Jelinek może wyrazić swoją wolę: powiedzieć nie. Spektakl jest fuzją muzyki i teatru. Elfriede Jelinek na naszą prośbę nagrała fragmenty swojego tekstu, które zostały wykorzystane w spektaklu - powiedział Łukasz Chotkowski, dramaturg.

Spektakl pokazuje osobowość naszych czasów. Przybliża jej lęki, kompulsje. Nie ocenia. Próbuje pokazać człowieka, takim jakim jest. Wszelkie życie poddane jest nieustannemu cierpieniu. Przyczyna cierpienia tkwi w namiętnościach. Cierpienie zostaje zniszczone w chwili uwolnienia się od namiętności, chęci posiadania, eskalacji pragnień. Każdy sam, musi znaleźć drogę do uwolnienia się od cierpienia.

d2mresf

Kleczewska i Chotkowski skonkretyzowali wiele postaci i sam język dramatu, tworząc fuzję muzyki i teatru. Piosenki Nosowskiej wyznaczają kolejne partie spektaklu. Liderka Hey nie sili się jednak na aktorskie kreowanie stanów, jest sobą, występuje jako Eurydyka ze znanego kontekstu pozateatralnego - czytamy w "Dwutygodniku".

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, współtworzy Katarzyna Nosowska, jedna z czołowych postać polskiej sceny muzycznej, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, która w tym przedstawieniu występuje na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisała kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Jej muzyczne wejścia na scene budują dramaturgię, otwierając kolejne części przedstawienia. Muzykę skomponował Paweł Krawczyk, lider Hey.


- To dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie. A ja lubię wyzwania! - powiedziała przed premierą Katarzyna Nosowska. - Cenię twórczość Jelinek i Kleczewskiej i cenię Pawła Krawczyka, który jest odpowiedzialny za muzykę. Postaramy się, żeby nie było to banalne. Zapraszam!

Więcej o spektaklu: www.teatr-imka.pl/cienie_eurydyka_mowi:

d2mresf
d2mresf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mresf
Więcej tematów