Trwa ładowanie...

Próbował ukraść radiowóz z policjantami w środku!

40-letni mężczyzna został zatrzymany, gdy na jednym z parkingów próbował włamać się do samochodu. Traf chciał, że jego łupem miał paść samochód dostawczy, w którym ukryli się policjanci

Próbował ukraść radiowóz z policjantami w środku!
d2lratc
d2lratc

Kryminalni z wołomińskiej komendy od dłuższego czasu prowadzili czynności związane z kradzieżami samochodów, do jakich dochodziło na terenie podwarszawskich Ząbek . W ciągu ostatnich 9 miesięcy odnotowano tam blisko takich 30 kradzieży! Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy działaniach, okazało się, że czynów tych mogła dokonać jedna osoba, w przeszłości zatrzymywana i notowana w związku z popełnieniem innych przestępstw związanych z mieniem. Utrudnieniem było to, że podejrzany ukrywał się przed policją w związku z orzeczoną już wcześniej przez sąd karą 2 lat pozbawienia wolności.

Dostawczy samochód ustawiony w najbardziej zagrożonym kradzieżami rejonie miał być „centrum obserwacyjnym” dla policjantów. Tuż po godzinie 20.00 funkcjonariusze zauważyli osobę pasującą do rysopisu podejrzanego, która od razu zainteresowała się autem. Mężczyzna po kilkukrotnym obejściu samochodu i upewnieniu się, że nikt go nie obserwuje, począł za pomocą posiadanego narzędzia, otwierać drzwi samochodu.

Kryminalni przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna widząc co się dzieje, próbował uciec, porzucając posiadane przy sobie przedmioty. Po zatrzymaniu Dariusz K. został odwieziony do policyjnej celi. Zostanie mu postawionych aż 27 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów, których dowody policja znalazła w mieszkaniu zatrzymanego. Były to między innymi elementy pojazdów służące do ich kradzieży i legalizacji. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W tej chwili przebywa w zakładzie karnym, w którym spędzi przynajmniej 2 lata zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu.

d2lratc
d2lratc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lratc
Więcej tematów