Trwa ładowanie...

Prezes spółdzielni mieszkaniowej KOŁO w rękach CBA. "Trwają przeszukiwania"

Sprawa dotyczy śledztwa w sprawie upadłego SK Banku w Wołominie.

Prezes spółdzielni mieszkaniowej KOŁO w rękach CBA. "Trwają przeszukiwania"
d4kpx2l
d4kpx2l

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek przed południem prezesa i wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej KOŁO w Warszawie. Sprawa dotyczy śledztwa w sprawie SK Banku.

Informacje potwierdził Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. - Potwierdzam, że zatrzymaliśmy w sprawie związanej z SK Bankiem prezesa zarządu SM Koło Janusza Sz. i wiceprezes zarządu spółdzielni Marię Ch. Zatrzymano ich w miejscu pracy. Trwają czynności z nimi, przeszukania. To wszystko, co mogę powiedzieć w tej sprawie - poinformował.

W sekretariacie spółdzielni nie potwierdzono, że prowadzone są czynności CBA, jednak ani z prezesem, ani z wiceprezes sekretariat nie chciał połączyć rozmowy. - Z panem prezesem - proszę o telefon za kilka godzin, a u pani wiceprzezes trwa spotkanie - poinformowano.

W połowie maja CBA prowadziło działania w siedzibie upadłego SK Banku w Wołominie (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie), mieszkaniach jego kierownictwa oraz kilkudziesięciu firmach z branży deweloperskiej. Czynności były związane ze śledztwem dotyczącym działalności banku - ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank, które zostały uznane za stracone - straty wynoszą ok. 1,6 mld zł.

Wtedy działania dotyczyły siedmiu osób sprawujących funkcje kierownicze w banku w czasie objętym śledztwem, w tym prezesa i członków zarządu. Agenci zabezpieczyli też dokumentację kredytów w 49 firmach z Mazowsza i Wielkopolski, wchodzących w skład struktury grupy kapitałowej z branży deweloperskiej.

d4kpx2l

Śledztwo jest prowadzone m.in. w związku z podejrzeniem niegospodarności wielkich rozmiarów zarządu SK Banku, nieprawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych - podawania w nich nierzetelnych danych oraz przekazania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła w całości śledztwo do prowadzenia katowickiej delegaturze CBA pod koniec kwietnia 2016 roku. Sąd ogłosił upadłość SK Banku 30 grudnia 2015 r.

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

d4kpx2l
d4kpx2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kpx2l
Więcej tematów