Trwa ładowanie...

Prezes Metra: Druga linia gotowa w 97%

Musimy jeszcze poczekać na zakończenie procedur. Kiedy pojedziemy drugą linią metra?

Prezes Metra: Druga linia gotowa w 97%
d2mtt8x
d2mtt8x

Budowa centralnego odcinka II linii metra jest ukończona w ponad 97 proc., trwają prace wykończeniowe, prowadzone są przejazdy testowe - poinformował dzisiaj Metra Warszawskiego Jerzy Lejk. Dodał, że awarie składów inspiro na I linii są tymczasowe.

Po zakończeniu budowy nastąpią procedury związane z odbiorami technicznymi. Po zgłoszeniu przez wykonawcę metra gotowości po dokonania odbiorów, zamawiający ma siedem dni na ustalenie terminu dokonania odbioru i wyznacza datę ich rozpoczęcia. Zgodnie z kontraktem odbiory nie powinny trwać dłużej niż 30 dni - mówi w wywiadzie dla PAP prezes warszawskiego metra.

Wykonawca deklaruje, ze 30 września złoży zgłoszenie do odbioru. Wtedy jako nadzorujący będziemy przystępowali do odbioru, a następnie przekażemy stosowne wystąpienia do inspekcji państwowej - mówi Lejk. Dodał, że w czasie odbioru mogą zostać ujawnione wady "o charakterze istotnym", których wykrycie powoduje wstrzymanie odbioru i rozpoczęcie całej procedury od początku. Jeżeli będą stwierdzone wady nieistotne, to muszą zostać opisane i powinien zostać wyznaczony termin ich usunięcia - dodaje prezes Metra Warszawskiego.

d2mtt8x

Lejk powiedział też, że* awarie nowych pociągów inspiro są przejściowe i podwyższony poziom awarii zawsze towarzyszy wprowadzaniu nowych składów.* Wyjaśnił, że z podobną sytuacją metro miało do czynienia w 2004 r., kiedy do ruchu zostały wprowadzone pociągi Metropolis i w 2009 r., kiedy pojawiły się pociągi serii S81. Teraz obserwujemy zjawisko zwiększonej liczby awarii w pociągach inspiro, ale ta liczba zmniejsza się, pociągi wychodzą z tego "młodego wieku", kiedy jest więcej awarii - ocenił Lejk.

d2mtt8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mtt8x
Więcej tematów