Trwa ładowanie...

Premiera płyty "Warszawa da się lubić!" fundacji Afryka Inaczej

Wstęp na premierę albumu jest wolny!

Premiera płyty "Warszawa da się lubić!" fundacji Afryka Inaczej
d99cgx2
d99cgx2

Pamiętacie nowe, afrykańskie aranżacje starych warszawskich szlagierów, które pojawiły się w zeszłym roku? W końcu usłyszymy je na płycie! „Warszawa da się lubić!”- pod tym tytułem ukaże się album przygotowany przez Fundację „Afryka Inaczej” . Premiera odbędzie się 12 grudnia, w czwartek, w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, o g. 19.00 Wstęp wolny.

Projekt „Warszawa da się lubić!” jest kontynuacją działań fundacji na rzecz połączenia tradycji muzycznych Warszawy i Afryki. Oprócz „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka” w rewelacyjnym wykonaniu Ifi Ude, usłyszymy też Darka Malejonka wyśpiewującego „Bal na Gnojnej”, Sylwestra Kozerę, założyciela legendarnej Kapeli Czerniakowskiej, Grzegorza Świtalskiego oraz afrykańskich artystów Mamadou Dioufa, Pako Sarra i Ricky’ego Liona. Oprócz szlagierów warszawskich na płycie znajdzie się nowa kompozycja, „Mama Africa”, rezultat afrykańsko-warszawsko-wileńskiego spotkania muzyków, które miało miejsce w tym roku w Wilnie, w ramach innego projektu „Afryki Inaczej”.

Tym albumem chcemy sprowokować do zainteresowania folklorem miejskim Warszawy – tłumaczy Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”, odpowiedzialny wspólnie z Pako Sarrem za muzyczną część przedsięwzięcia i jeden z wykonawców - Nowe aranżacje poszukują inspiracji w afrykańskich rytmach i muzycznych stylach z różnych stron Afryki. Ucho przyzwyczajone do tradycyjnego brzmienia oryginału będzie bez wątpienia zaskoczone. Zmieniliśmy kompletnie muzykę, dostosowaliśmy słowa do nowych dźwięków.

* Chcemy też przypomnieć zapomniane już przeboje* – dodaje Paweł Średziński, pomysłodawca projektu. – Dlatego sięgnęliśmy po „Polkę w szafliku”, czy też po „Kataryniarza”. Płyta „Warszawa da się lubić!” jest zapisem dialogu między kulturami przez muzykę, który prowadzimy już od ponad 5 lat nad Wisłą. Polskie piosenki uzyskały w większości nowe brzmienie, za które odpowiadali afrykańscy artyści związani z Warszawą. Ich interpretacje stanowią całkowite novum.

d99cgx2

W czasie uroczystej premiery, nie gdzie indziej, jak w pobliżu Kolumny Zygmunta , będzie można spotkać artystów, których usłyszymy na płycie. Ponadto odbędzie się premierowy pokaz dwóch teledysków do „Polki w szafliku” zrealizowanej przez Kaję Makacewicz i „Mama Africa”, realizacja Piotra Grygoruka. Będzie można także otrzymać bezpłatny egzemplarz płyty.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów