Trwa ładowanie...

Prawie 2 mln wypożyczeń Veturilo. Podsumowanie sezonu rowerowego 2016

W kolejnych latach na rowerzystów czeka wiele nowości, m.in. nowe terminale, rowery elektryczne i większa liczba stacji.

Prawie 2 mln wypożyczeń Veturilo. Podsumowanie sezonu rowerowego 2016
d1lm6g8
d1lm6g8

Rekordowe statystyki Veturilo . Miejskie rowery wypożyczano w tym roku średnio co 12 sekund, a w systemie jest już prawie 450 tys. użytkowników.

Veturilo jest już obecne na stołecznych ulicach od 5 sezonów. Jednak to rok 2016 będzie można uznać za rekordowy. – To był udany, jubileuszowy sezon Veturilo. Rowery znów cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców – wypożyczano je 1,9 mln razy - zaznacza Renata Kaznowska , wiceprezydent Warszawy.

Według statystyk podanych przez miasto, rower Veturilo był wypożyczany średnio co 12 sekund, a co 5 i pół minuty w systemie rejestrował się nowy użytkownik. Dzienny rekord wypożyczeń padł 3 czerwca. Wówczas rowery wypożyczono 13 763 razy. Natomiast łącznie w systemie jest już prawie 450 tys. zarejestrowanych osób.

Najpopularniejszą stacją była ta położona przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z Batorego. Zanotowano tam 1,92 proc ze wszystkich wypożyczeń. Kolejne miejsca zajęły stacje przy Rondzie Starzyńskiego i CH Arkadia.

d1lm6g8

Bywali też rekordziści pod względem liczby wypożyczeń na osobę. Jeden z użytkowników skorzystał z Veturilo aż 1025 razy.

Co w przyszłym roku?

W nowym sezonie na rowerzystów czeka wiele nowości. W 2017 roku do dyspozycji użytkowników będzie aż 316 stacji, w tym 10 ze 100 rowerami elektrycznymi oraz 6 z rowerkami dziecięcymi. Dodatkowo pojawi się 45 tandemów. Zainstalowane zostaną też zupełnie nowe terminale. Mają być wyposażone w nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Wprowadzona zostanie też możliwość wypożyczania i zwrotu rowerów za pomocą aplikacji mobilnej.

Co więcej, każdy stojak będzie miał diodę sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć. Nowy sezon ma wystartować już w marcu przyszłego roku.

Źródło: ZDM/Wawalove

d1lm6g8

(oprac: MO)

d1lm6g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lm6g8
Więcej tematów