Trwa ładowanie...

Pracownicy metra dostali nowe mundury (ZDJĘCIA)

Dotychczasowe zostały zaprojektowane w końcu lat 80.

Pracownicy metra dostali nowe mundury (ZDJĘCIA)
d2851vo
d2851vo

Pracownicy metra dostali nowe mundury! Dotychczasowe zaprojektowane zostały w końcu lat 80-tych, dlatego użyte w nich materiały oraz rozwiązania nie do końca odpowiadają już obecnym potrzebom. Pracownicy metra zgłaszali, że tkanina jest mało przewiewna, jej jakość oraz funkcjonalność odbiega od wymagań stawianym współczesnym ubraniom wyjściowym dla personelu. Przez dłuższy czas zbierane były uwagi oraz postulaty pracowników. Następnie rozpoczęły się poszukiwania solidnej, polskiej marki, która spełniłaby stawiane oczekiwania. Ostatecznie zaprojektowanie mundurów powierzono Joannie Klimas, projektantce i właścicielce Domu Mody Klimas SA.

Pierwsza koncepcja dotycząca wyglądu mundurów dla dyżurnych i maszynistów metra pojawiła się w 1988 roku, jako jeden z dokumentów projektowych firmy Metroprojekt, odpowiedzialnej w tym czasie za wystrój architektoniczny stacji I linii metra. Sporządzenie projektów zlecono w 1990 roku Modzie Polskiej, a następnie w 1993 roku zatwierdzono opracowane przez nią wzory. Od uruchomienia warszawskiego metra w 1995 roku, zaprojektowane wzory mundurów nadal są użytkowane, zmieniając się jedynie w detalach (rozstaw klap, stebnówki i lamówki).

Zobacz także: Dzień Otwarty Metra

Nowe mundury przeznaczone są dla dyżurnych stacji oraz maszynistów pociągów. Uszyte są w wersjach dla kobiet oraz dla mężczyzn pracujących na tych stanowiskach. Uwzględniają też dwa okresy: zimowy – chroniący ciało przed niskimi temperaturami oraz letni – który jest lekki i przewiewny, zapewniając komfort pracy nawet w czasie upałów.

d2851vo

Nowe mundury zapewniają pracownikom metra wszystkie niezbędne elementy stroju. Są wśród nich nawet nakrycia głowy, płaszcze i krawaty. Dodatkowo, kobiety mają do dyspozycji zarówno spódnice, jak i spodnie. Mundury mają widoczne oznakowanie pozwalające łatwo rozpoznać pracownika metra. Są również trwałe i dostosowane do warunków pracy pod kątem parametrów technicznych. Nowy mundur zapewnia możliwie duży komfort użytkowania, dostosowanie do specyfiki służby – łączy funkcję reprezentacyjną i użytkową. Jest wygodny i funkcjonalny, a jednocześnie elegancki i kojarzący się z firmą nowoczesny wygląd. Wygoda i funkcjonalność podnosi komfort pracy - mówią pracownicy metra.

d2851vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2851vo
Więcej tematów