Trwa ładowanie...

Powstanie nowe muzeum. Macierewicz da na nie 100 mln złotych

Projekt muzeum jest już gotowy.

Powstanie nowe muzeum. Macierewicz da na nie 100 mln złotych
d4by8g8
d4by8g8

W podwarszawskim Ossowie ma pojawić się nowe muzeum, upamiętniające Bitwę Warszawską z 1920 roku. Zgodę na budowę dał Antoni Macierewicz. Ale to nie jedyny wkład ministra obrony. Oprócz tego obiecał przeznaczyć na inwestycję 100 mln zł. Obiekt ma powstać w ciągu roku.

O sprawie informuje "Fakt". Walka o muzeum w Ossowie trwa już od prawie dekady. Za rządów PO budowy domagał się warszawski poseł Jacek Sasin. Jednak po wygranej PiS w wyborach, zapał zdecydowanie osłabł.

Jak informuje dziennik, nie odpuściła burmistrz gminy Wołomin Elżbieta Radwan. Wysyłała dziesiątki pism do najważniejszych polityków, w tym również do prezydenta. Upór przyniósł skutek, bo zielone światło i 100 mln zł dał minister obrony Antoni Macierewicz.

d4by8g8

To spora szansa dla gminy, w której dzięki nowej atrakcji z pewnością pojawi się więcej turystów. Samorząd chce, by powstała też linia autobusowa. Miałaby dowieźć przyjezdnych z Wołomina do samego Ossowa.

Projekt samego muzeum jest już gotowy, a przygotował go architekt Mirosław Nizio. Zrobił to już 10 lat temu, gdy zaczynało się mówić o budowie obiektu. Wymagane jest jego dostosowanie, ale to dla autora nie problem. Zrobi to za darmo.

- Nie myślałem tylko o budynku, myślałem o uporządkowaniu całej przestrzeni. Budynek muzeum jest punktem wyjścia. Planowałem, że w przyszłości powstanie tam hotel i restauracja - zdradził w rozmowie z Faktem Nizio. Nie wiadomo jednak, czy resort zgodzi się na jego projekt, czy stworzy własny.

MON planuje rozpoczęcie budowy na 15 sierpnia, czyli 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Muzeum miałoby być gotowe w przyszłym roku.

d4by8g8

Muzeum Bitwy Warszawskiej to kolejny tego typu obiekt w stolicy. W marcu otwarte zostało Muzeum II Wojny Światowej.

źródło: FINANSE.WP

d4by8g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4by8g8
Więcej tematów