Trwa ładowanie...

Powstańcy w miasteczku KOD-u. Odsłonili kolejne liczby przed KPRM

Powstańcy w miasteczku KOD-u. Odsłonili kolejne liczby przed KPRM
docmetg
docmetg

W poniedziałek, 1 sierpnia, miasteczko KOD-u odwiedziło czterech powstańców warszawskich: Janusz Prażmo ps. „Kryształ”, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Maria Szumska oraz Łucja Kossakowska ps. „Iga”. To właśnie oni odsłonili kolejne cyfry na dwóch licznikach, które pokazują, ile dni czeka na publikację wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS oraz jaki czas minął od terminu niespełnienia zaleceń Komisji Europejskiej.

„Koderki i Koderzy ! Pierwszego Sierpnia, o 13:00, zmiany liczby na naszym Liczniku pod KPRM dokona grupa Powstańców Warszawskich - członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji . Przybądźmy licznie, aby swoją obecnością podkreślić nasz szacunek i podziw dla bohaterskich żołnierzy AK. Chwała Bohaterom !!” - zapraszał Komitet Obrony Demokracji na Facebooku.

Liczby zostały zmienione przez trzech, przybyłych do miasteczka KOD-u powstańców: Janusza Prażmo ps. „Kryształ”, Annę Przedpełską-Trzeciakowską, Marię Szumską oraz Łucję Kossakowską ps. „Iga”. Kolejne liczby zostały odsłonięte na dwóch licznikach: pierwszy pokazuje, ile dni czeka na publikację wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS a drugi jaki czas minął od terminu niespełnienia zaleceń Komisji Europejskiej.

Pierwszy licznik pojawił się przed KPRM 16 marca. Został odsłonięty przez członków Komitetu Obrony Demokracji, którzy domagają się publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS. Premier Beaty Szydło do tej pory go nie opublikowała. Według Trybunału cała nowela ustawy o TK jest niezgodna m.in. z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji.

Z kolei drugi licznik został odsłonięty 29 lipca. Rozpoczął odliczanie czasu, który minął od terminu który Komisja Europejska dała Polsce na wykonanie zaleceń dotyczących rządów prawa. Codziennie członkowie KOD będą „odcinać jeden dzień" z taśmy rozwieszonej przed siedzibą premier.

docmetg

KOD na Powązkach

Również 1 sierpnia, o godzinie19:30 na Cmentarz Wolskim odbędzie się spotkanie członków i sympatyków KOD-u przy grobach Powstańców i Mieszkańców stolicy. – Komitet Obrony Demokracji odda hołd tym, którzy zginęli z bronią w ręku i tym, którzy nie brali udziału w czynnej walce – przekonuje Jarosław Marciniak z biura prasowego KOD-u.

We wspólnych mogiłach pochowano około 100 tysięcy zwłok i prochów ludzkich. Leżą obok siebie cywile i żołnierze Armii Krajowej i innych formacji. Cmentarz Powstańców Warszawy założony w 1945 r. jest największą nekropolią powstania warszawskiego. - Właśnie tu zostaną złożone wieńce od członków KOD. Tu pochylimy głowy w szacunku dla żołnierzy AK i ludności cywilnej – mówi Marciniak.

docmetg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docmetg
Więcej tematów