Trwa ładowanie...

"Powalający", "dumna opowieść o naszej Ojczyźnie". Powstał film o wizycie Trumpa w Warszawie

"Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków".

"Powalający", "dumna opowieść o naszej Ojczyźnie". Powstał film o wizycie Trumpa w Warszawie
d3cdzdv
d3cdzdv

Sieć podbija film podsumowujący wizytę Donalda Trumpa w Warszawie. W klipie zawarto urywki przemówienia Jana Pawła II i sceny z kronik filmowych dotyczących powstania warszawskiego. Internauci nie kryją zachwycenia: „film jest wręcz powalający”, „piękny list z Polski do Świata. Dziękujemy za tę dumną opowieść o naszej Ojczyźnie Panie Prezydencie!”

Mimo że prezydent Stanów Zjednoczonych spędził w Warszawie tylko jedenjeden dzień, jego wizyta była szeroko komentowana w Polsce i za granicą. W sieci opublikowano wiele klipów promujących jego przyjazd. 8 lipca w internecie pojawił się prawie ośmiominutowy filmik prezentujący fragmenty przemówienia Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie. Znalazły się w nim urywki przemówienia Jana Pawła II oraz sceny z kronik filmowych dotyczacych powstania warszawskiego i drugiej wojny światowej.

Prezydent Stanów Zjednoczonych dziękował Polakom za "gościnność okazaną amerykańskim żołnierzom”. Zapewnił też, że są oni gwarantem bezpieczeństwa nie tylko USA, ale także Polski. - Przybywamy do waszego kraju, aby przekazać bardzo ważną wiadomość: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy wam - powiedział i dodał: "silna Polska jest błogosławieństwem dla narodów Europy”.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. "Masakra. Piękny film o Polakach, Polsce, narodzie" - napisał pan Marek. Internauta o nicku bystra224816 skomentował: "piękny list z Polski do Świata. Dziękujemy za tę dumną opowieść o naszej Ojczyźnie Panie Prezydencie!". "Film jest wręcz powalający. Dziękuję" - dodał pan Janusz. Z kolei Nebu Nebuluz uważa, że klip jest dobrą reklamą Polski: "zrobił nam taką reklamę, jak żaden film, folder czy książka na świecie!".

Filmy propagandowe?

Film został zrealizowany przez #RazemBezpieczni. Pod tym hasłem Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało 6 lipca br. na błoniach stadionu Narodowego piknik polsko-amerykański. #RazemBezpieczni na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej przygotowało także spot dotyczący rocznicy szczytu NATO w Warszawie.

d3cdzdv

Wirtualna Polska pisała już o klipie promującym przyjazd Trumpa do Polski. Jak podaje WP, film stworzyła tajemnicza fundacja, której członkowie są związani z czołowymi politykami PiS. Płynie do niej strumień gotówki z rządu i państwowych spółek. Prezes fundacji, Włodzimierz Dola nie chciał jednak zdradzić szczegółów. Podpisałem umowy o zachowaniu poufności - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Fundacja ta miała być partnerem operacyjnym wizyty Trumpa i współorganizować polsko-amerykański piknik wojskowy.

d3cdzdv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cdzdv
Więcej tematów