Trwa ładowanie...

Poświęcenie nowej kaplicy na Lotnisku Chopina

Została ona otwarta wraz z oddaniem do użytku nowej części Terminala.

Poświęcenie nowej kaplicy na Lotnisku Chopina
d1odheg
d1odheg

W uroczystości wzięli udział m.in. Dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk, przedstawiciele służb lotniskowych, autorzy projektu kaplicy oraz pasażerowie. Poświecenie poprzedziła msza święta, odprawiona przez kardynała Kazimierza Nycza. Hierarcha podziękował wszystkim zaangażowanym w ten projekt i wyraził podziw dla aranżacji nowej przestrzeni modlitewnej w porcie .

- Jak niegdyś przydrożne krzyże i kapliczki towarzyszyły pielgrzymom i podróżnym na szlakach ich wędrówek, przypominając o ostatecznym celu ich dążeń, tak dzisiaj ta kaplica wyrasta na współczesnych rozstajach dróg, gdzie ziemia krzyżuje się z niebem. – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

Kaplica znajduje się w pobliżu gate’u nr 37 i jest otwarta całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Autorami projektu są Joanna Walendzik-Stefańska oraz Piotr Stefański. Tuż obok dostępna jest także ekumeniczna przestrzeń do modlitwy dla pasażerów różnych religii. Msze święte na Lotnisku Chopina są odprawiane w niedzielę, w godzinach: 8:00, 10:00 oraz 11:00.

d1odheg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1odheg
Więcej tematów