Trwa ładowanie...

Posłowie Kukiz’15 biorą się za naukę. Nauczą maturzystów WOS-u

Czasu do matury jest coraz mniej, a wielu uczniów dopiero zaczyna przygotowania. Spóźnialskim z pomocą pospieszyli posłowie Kukiz’15 i zorganizowali dwumiesięczny kurs maturalny z WOS-u. Zajęcia prowadzą m.in. marszałek Stanisław Tyszka, Marek Jakubiak czy Tomasz Rzymkowski.

Posłowie Kukiz’15 biorą się za naukę. Nauczą maturzystów WOS-uŹródło: East News, fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER
dehxjtq
dehxjtq

Organizacje międzynarodowe, historia integracji europejskiej, globalizacja – to jedne z kilku zagadnień, które będą poruszane podczas sobotniego spotkania w ramach cyklu "WOS z Kukizem". Gościem na zajęciach będzie wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15, który objął patronat nad wykładami.- To już trzecie spotkanie w tym roku, zostanie jeszcze pięć - mówi WawaLove Daniel Witowski lider Klubu Młodych Kukiz'15 w Warszawie. Wykłady organizowane są co tydzień, bo, jak zauważa Witowski, "czasu do matury jest coraz mniej".

Lider Klub Młodych Kukiz 15 wyjaśnia, że w ten sposób człoknowie klubu chcą pomóc maturzystom usystematyzować wiedzę. - Wśród naszych znajomych i krewnych zauważyliśmy przedmaturalna gorączkę. Wpadliśmy więc na pomysł zorganizowania zajęć, które pomogą im w nauce. Członkowie naszego klubu są absolwentami kierunków politologicznych, historycznych, prawniczych, więc możemy służyć radą. Przy okazji w naszą akcję włączamy posłów - tłumaczy Witowski i dodaje: - To również reklama naszego klubu. Oczywiście nie dostajemy za to żadnego wynagrodzenia.

Zobacz wideo: "Ksiądz wypędził demona intelektualizmu!"

Do tej pory wśród prelegentów znalazł się marszałek Tyszka czy poseł Marek Jakubiak. - Marek Jakubiak opowiadał o konstytucji i o tym, dlaczego warto ją zmienić. Marszałek Tyszka mówił o sejmowej praktyce, a także o procesie legislacyjnym. Parlamentarzyści naszego klubu poselskiego mają dużą dowolność w doborze tematów, ale muszą pamiętać, że głównym celem jest przygotowanie uczniów do matury - wyjaśnia Witowski.

dehxjtq

Organizatorzy zapowiadają, że kolejne wykłady poprowadzi m.in. Tomasz Rzymkowski i Paweł Szramka. Zajęcia trwają trzy godziny i odbywają się w soboty sejmowej Sali Kolumnowej. - Na pierwszym spotkaniu było ponad 120 osób, na drugim ok. 50. Na każde zajęcia trzeba zapisywać się indywidualne. Zainteresowanie jest spore, bo uczniowie przyjeżdżają nawet Opola czy Bytomia - dodaje Witowski.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zamarznięte ciało mężczyzny w toi-toiu na Pradze-Południe

dehxjtq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehxjtq
Więcej tematów