Trwa ładowanie...

Porozmawiaj z panią prezydent o reklamie wielkoformatowej!

Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprasza na debatę!

Porozmawiaj z panią prezydent o reklamie wielkoformatowej!
d31zayj
d31zayj

We wtorek, 1 lipca, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”. Przedstawiciele urzędu miasta i Kancelarii Prezydenta RP, mieszkańcy stolicy oraz aktywiści i przedstawiciele biznesu będą rozmawiali o problemie reklamy zewnętrznej .

Debata z udziałem publiczności rozpocznie się o godz. 12.00, w Teatrze Studio przy pl. Defilad 1, podpisaniem przez Prezydent m.st. Warszawy oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP apelu do parlamentu RP o podjęcie stosownych kroków na poziomie ustawowym. List jest elementem kampanii „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy”, organizowanej przez stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”, „Forum Rozwoju Lublina” oraz „Ulepsz Poznań”.

Omówione zostaną tez wizje obecności reklamy w przestrzeni miasta oraz zmiany legislacyjne, niezbędne samorządom do ich realizacji. Gośćmi debaty będą: Hanna Gronkiewicz-Waltz , Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Wojciech Wagner – naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej i leksandra Stępień – prezes stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”.

Niedawno Ratusz ogłosił , że wraz z organizacjami pozarządowymi rozpoczyna prace nad audytem reklamowym. Wspólnie sprawdzą, ile jest nielegalnych nośników w wybranych miejscach Warszawy i jak egzekwować lokalne przepisy, które ich dotyczą.

d31zayj

- Chcemy wykorzystać możliwości, jakie dają przepisy zawarte w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.* Sprawdzimy, w których miejscach objętych planem nielegalnych reklam jest najwięcej i jak egzekwowane jest prawo dotyczące ich usuwania* - powiedział Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st. Warszawy.

Wystartowała także kampania obywatelska , której celem jest zebranie szerokiego poparcia dla koniecznych zmian prawnych, umożliwiających skuteczniejsze radzenie sobie z wizualnym chaosem.

d31zayj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31zayj
Więcej tematów