Trwa ładowanie...

Ponad 400 tys. chętnych na "Sylwestra z Dudą". Policja jest przygotowana

Stołeczna policja jest gotowa na zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku, gdyby rzeczywiście doszło do zgromadzenia.

Ponad 400 tys. chętnych na "Sylwestra z Dudą". Policja jest przygotowana
dh5357r
dh5357r

"Sylwester z Dudą" bije rekordy popularności! Dzień przed Sylwestrem udział w imprezie pod Pałacem Prezydenckim zapowiedziało ponad 420 tys. osób. Choć oficjalnie wydarzenie ma charakter jedynie wirtualny, to stołeczna policja jest gotowa na ewentualny rozwój sytuacji w "realu".

Wszystko zaczęło się od niewinnego wydarzenia na Facebooku. Założyła je jedna osoba. Prezydent Andrzej Duda często był obiektem żartów i memów wśród internautów, dlatego początkowo cała sytuacja nikogo nie dziwiła. Jednak na stronie wydarzenia lawinowo zaczęło przybywać uczestników. Pojawiały się też coraz ciekawsze posty i zdjęcia. Internauci zakładali nawet fikcyjne profile znanych osób, aby ożywić całą dyskusję.

Gości nie zabraknie

Taka sytuacja jest fenomenem w świecie internetu. Nic więc dziwnego, że obecność na Sylwestrze u Andrzeja Dudy potwierdzili m.in. Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Agata Duda, Bohdan Łazuka, Sylwester Stallone, Wojciech Cejrowski, Maciek z Klanu oraz oczywiście sam prezydent Duda. Oczywiście konta "gości" i prezydenta były nieprawdziwe. - Będzie nawet Olek Kwaśniewski, nie może zabraknąć Ciebie! - piszą twórcy jednego z wydarzeń na Facebooku.

dh5357r

Na stronie nie panuje jednak całkowita samowolka. - Posty które mogą urazić będą usuwane, a w przypadku spamu osoby publikujące będą banowane (za obrażanie prezydenta - BAN bez możliwości ponownego powrotu na wydarzenie) - możemy przeczytać na Facebooku.

Dzień przed Sylwestrem wydarzenie cieszyło się olbrzymią popularnością. Chętnych można było liczyć w setkach tysięcy. Po południu 30 grudnia było ich już ponad 316 tysięcy. Jeżeli doliczymy do tego 105 tys. osób, które zapowiedziały swój udział w bliźniaczym wydarzeniu, to łącznie w "Sylwestrze z Dudą" udział weźmie ponad 420 tys. osób.

Policja: "Jesteśmy przygotowani"

Choć cała sytuacja w oczywisty sposób ma charakter satyryczny i wirtualny, to nie można wykluczyć, że część osób postanowi naprawdę pojawić się pod Pałacem Prezydenckim . Na taką ewentualność jest przygotowana stołeczna policja. - Funkcjonariusze zabezpieczają wszystkie zgromadzenia i manifestacje odbywające się w stolicy, w tym mające charakter zgromadzeń spontanicznych. Jeżeli miałoby dojść do takiego zgromadzenia, jesteśmy przygotowani na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom oraz osobom postronnym - poinformowała portal Wawalove.pl Magdalena Bieniak z biura prasowego stołecznej policji.

dh5357r

Policja potwierdza również, że wydarzenie nigdzie nie zostało zgłoszone. - Nie mamy informacji, aby takie zgromadzenie miało zostać zarejestrowane w Urzędzie m.st. Warszawy - dodaje Bieniak.

Ratusz jest spokojny

W ewentualne ryzyko przeniesienia imprezy do "realu" nie wierzy też stołeczny ratusz . - Nie jest to wydarzenie, które ma się naprawdę odbyć - twierdzi w rozmowie z Wawalove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta.

dh5357r

Próbowaliśmy skontaktować się też z Kancelarią Prezydenta i poprosić o komentarz. Niestety, nikt nie odbierał telefonu.

Autor: MO/Wawalove

dh5357r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh5357r
Więcej tematów