Trwa ładowanie...

Ponad 2 km dróg dla rowerów powstanie na Bródnie

Rozpoczyna się budowa dróg rowerowych na ul. Wysockiego i Bazyliańskiej

Ponad 2 km dróg dla rowerów powstanie na Bródnie
d7cswno
d7cswno

W ubiegłym roku oddano do użytku drogę dla rowerów wzdłuż Trasy Toruńskiej wraz ze zjazdami w kierunku ul. Wysockiego. Teraz powstanie dalszy ciąg po obu stronach ul. Wysockiego do skrzyżowania z Bazyliańską. Dalej na południe droga dla rowerów będzie biegła po wschodniej stronie jezdni i połączy się z istniejącym odcinkiem przy skrzyżowaniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty i Odrowąża.

Zobacz także: Nowe stacje Veturilo!

Równocześnie wybudowana zostanie droga dla rowerów po południowej stronie ul. Bazyliańskiej, która połączy się z istniejącymi odcinkami na ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Łączna długość obu tras to ponad 2 km. Na większości odcinków droga dla rowerów będzie miała szerokość 3 m. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki – ułożymy nowe płyty betonowe 50x50 cm.

Na skrzyżowaniach ul. Wysockiego z Bazyliańską i Bartniczą oraz Bazyliańskiej z Ogińskiego Zarząd Dróg Miejskich już wcześniej wyremontował sygnalizację świetlną z uwzględnieniem przejazdów dla rowerów – dzięki czemu powstaną one na wszystkich wlotach tych skrzyżowań.

d7cswno

Prace na podstawie porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego za ok. 2 mln zł wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, na ich zakończenie wykonawca ma 120 dni.


d7cswno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7cswno
Więcej tematów