Trwa ładowanie...

Ponad 17. tys. kwiatów upiększy stolicę

"Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów w jesiennych nasadzeniach"

Ponad 17. tys. kwiatów upiększy stolicę
d1a2ubl
d1a2ubl

17,5 tys. jesiennych kwiatów w stolicy. Rozpoczęło się sadzenie chryzantem, wrzosów i kapusty ozdobnej. Pierwsze kompozycje można już podziwiać w parku Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Miejskie kwietniki zapełniają się jesiennymi kwiatami. Sadzenie zaczęliśmy od parku Ujazdowskiego, gdzie pojawiły się białe, żółte, bordowe i fioletowe chryzantemy oraz purpurowa kapusta ozdobna. Ten park ozdobi 3,2 tys. kwiatów.

Na miejskich rabatach będzie rosło także 8 tys. wrzosów. Kompozycje z 3 tys. białych, różowych i czerwonych wrzosów można już podziwiać w Ogrodzie Saskim. Pojawią się one również na innych stołecznych kwietnikach, m.in. przy ul. Senatorskiej, Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Rondzie de Gaulle’a.

Żółte, czerwone, białe i fioletowe chryzantemy udekorują z kolei Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście oraz Plac Trzech Krzyży. Natomiast różowe chryzantemy w konfiguracji z czerwonymi wrzosami będzie można podziwiać przy ul. Emilii Plater. Po raz pierwszy na zlecenie ZOM obsadzone zostaną również donice przy ul. Świętokrzyskiej. - Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów w jesiennych nasadzeniach - informuje WawaLove.pl Zofia Kłyk z ZOM-u. - Zachwycają nie tylko intensywnymi kolorami, ale także dobrze znoszą niskie temperatury, a przede wszystkim długo kwitną do późnej jesieni - dodaje rzeczniczka.

d1a2ubl

W sumie na przyulicznych kwietnikach i w miejskich parkach na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie 17,5 tys. jesiennych kwiatów. Myślimy już także o wiośnie, dlatego zgodnie z kalendarzem ogrodniczym niebawem zasadzonych zostanie również 170 tys. cebul tulipanów, narcyzy i krokusów.

d1a2ubl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a2ubl
Więcej tematów