Trwa ładowanie...

Pomóż zwierzętom z mazowieckich schronisk i „Kup gryzaka dla bezdomniaka”

W akcji uczestniczy ponad 20 placówek z całej Polski.

Pomóż zwierzętom z mazowieckich schronisk i „Kup gryzaka dla bezdomniaka”
d298wdg
d298wdg

Bezdomne psy i koty, przebywające w schroniskach na Mazowszu potrzebują nie tylko pożywienia i innych artykułów pierwszej potrzeby. Ich opiekunowie przekonują, że niezwykle przydatne są również zabawki, które w pewnym stopniu pomogą zwierzętom przetrwać okres pobytu w danej placówce. Stąd zrodził się pomysł akcji „Kup gryzaka dla bezdomniaka”. Wystartowała ona właśnie dziś.

Do schronisk trafiają bowiem w głównej mierze: karmy, legowiska oraz miski, ale zwierzęta czekają również na inne podarki. – Oczywiście bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu możemy jeszcze lepiej dbać o naszych czworonożnych podopiecznych. Warto jednak pamiętać o tym, że poza zagwarantowaniem zwierzętom jedzenia, posłania i ciepłego kąta liczy się też to, by zapewnić im zajęcie. Właśnie na to razem z organizatorami inicjatywy dlaSchroniska.pl – Fundacją NaszeZoo.pl – chcemy zwrócić uwagę poprzez akcję „Kup gryzaka dla bezdomniaka – przekazał Mariusz Maj z warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.

Opiekunowie podkreślają, że bezdomne zwierzęta nie mają wielu rozrywek, a główną są jedynie spacery. Dlatego podarki pozwolą im choć w małym stopniu zagospodarować czas, który spędzają w boksach. – Zabawki nie są przez naszych darczyńców traktowane jako rzecz pierwszej potrzeby. Dlatego warto podkreślić, że to nie żadna fanaberia, a produkty bardzo przydatne. Zapewniają zwierzętom zajęcie i rozrywkę, przydają się przy nauce aportowania i innych komend, ich gryzienie i żucie pomaga też opanować stres. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji „Kup gryzaka dla bezdomniaka”, która odbywa się na www.dlaSchroniska.pl – powiedziała Anna Młynowska ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Milanówku.

W akcji uczestniczy ponad 20 schronisk i fundacji z całej Polski, w tym warszawskie schronisko „Na Paluchu” i Azyl pod Psim Aniołem, placówki z Celestynowa, Milanówka i Żyrardowa, a także działające na Mazowszu Fundacja Szanowny Pan Kot i Fundacja JOKOT. Dzięki niej wybranemu psu można kupić na przykład gryzak, piłkę czy szarpak, a kotu ufundować szeleszczącą piłeczkę czy pluszaka z kocimiętką.

d298wdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298wdg
Więcej tematów