Trwa ładowanie...

Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Parku Skaryszewskim po raz kolejny oblany farbą

Mężczyzna, w dniu Święta Niepodległości pomazał też stołeczny monument.

Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Parku Skaryszewskim po raz kolejny oblany farbą
d43jyev
d43jyev

Do aktów wandalizmu dochodzi w tym miejscu nie pierwszy raz. Również 11 listopada przed południem przechodnie zauważyli, że został on pomalowany. Świadkowie twierdzą, iż nieznany meżczyzna rzucił w kierunku pomnika słoikiem z czerwoną farbą, a niedługo później pojawiły się też na nim napisy. Farba rozlała się po dużej części monumentu. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy i wkrótce go zatrzymali. Teraz bedzie wyjaśniał motywy swojego postępowania i odpowie za swój czyn przed wymiarem sprawiedliwości.

To nie pierwszy atak wandali na ten pomnik. Jest on dość regularnie dewastowany napisami oraz oblewany farbą. Nie pomagają też wysyłane w jego rejon, dodatkowe patrole straży miejskiej.

Pomnik upamiętnia żołnierzy radzieckich poległych jesienią 1944 roku w walkach o Pragę. Monument wzniesiono w miejscu grobu 26 żołnierzy, którzy zginęli 13 września 1944 w pobliżu ronda Waszyngtona nacierając od strony ulicy Grochowskiej. Monument odsłonięto 15 września 1946. Na tablicy pomnika widnieje napis: "Wieczna chwała bohaterom Armii Czerwonej, poległym w walkach o wyzwolenie stolicy Polski Warszawy".

d43jyev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43jyev
Więcej tematów