Trwa ładowanie...

Pomnik smoleński stanie na tyłach Krakowskiego Przedmieścia (WIZUALIZACJA)

Taką decyzję podjęła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pokonferencyjne wieści

Pomnik smoleński stanie na tyłach Krakowskiego Przedmieścia (WIZUALIZACJA)
d3cfq47
d3cfq47

Pomnik smoleński stanie na tyłach Krakowskiego Przedmieścia, na ro*gu Focha i Trębackiej, na tyłach Ministerstwa Kultury.* Taką decyzję podjęła Hanna Gronkiewicz-Waltz po konsultacji z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej.* *Teraz mieści się tam pętla autobusowa kilku linii, ma zostać z powodu pomnika przeniesiona.

To jest 60 metrów od Krakowskiego Przedmieścia. 160 metrów od krzyża papieskiego. Na tym szlaku gromadzi się wielu warszawiaków i zwiedzających stolicę - powiedziała prezydent Warszawy na dzisiejszej konferencji. Ta lokalizacja została zaakceptowana przez rodziny, które były sygnatariuszami listu do pana prezydenta - dodała. Decyzja ta czeka jeszcze na akceptację Rady Warszawy.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał sam pomnik. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że życzeniem rodzin ofiar było, aby pomnik upamiętniający ich bliskich był bardzo prosty. Wcześniej rozważano inne lokalizacje: pl. Piłsudskiego, Ogród Saski i pl. Unii Lubelskiej. *Jarosław Kaczyński postulował z kolei lokalizację przy Krakowskim Przedmieściu w okolicy Pałacu Prezydenckiego. Hanna Gronkiewicz-Waltz optowała zaś za placem Piłsudskiego. *

d3cfq47

Więcej na na temat pomnika pisaliśmy Wam dzisiaj, przed konferencją:

* Hanna Gronkiewicz-Waltz: pomnik smoleński przy placu Piłsudskiego*

d3cfq47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cfq47
Więcej tematów