Trwa ładowanie...

Policyjna zasadzka. Wołomińscy złodzieje samochodów zatrzymani

Funkcjonariusze zlikwidowali „dziuple” w Wołominie

Policyjna zasadzka. Wołomińscy złodzieje samochodów zatrzymani
d4b2zrp
d4b2zrp

Policjanci z Halinowa wspólnie z kryminalnymi z mińskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Wołomina. 23-latek i jego 23-letni wspólnik są podejrzani o ukrywanie części samochodowych pochodzących z kradzionych samochodów. W wyniku policyjnej akcji zlikwidowano dwie „dziuple”, w których znaleziono części kradzionych samochodów.

Policja pracowała przy sprawie dotyczącej kradzieży hyundaia ix35, którego skradziono w rejonie stacji kolejowej w Cisiu. Do sprawy włączyli się też mińscy kryminalni specjalizujący się w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości samochodowej.

Ustalono, że samochód mógł zostać zdemontowany na części. Podjęty przez policjantów trop wiódł do Wołomina, gdzie miały znajdować się „dziuple”, w których demontowano kradzione samochody. Policjanci zorganizowali zasadzkę na jednej z wołomińskich stacji paliw, podczas której zatrzymali dwóch mieszkańców Wołomina.

Podczas przeszukania dwóch posesji w Wołominie, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli szereg części samochodowych. Wśród nich ujawniono elementy karoserii i wyposażenia pochodzące ze skradzionego w Cisiu hyundai-a ix35. Funkcjonariusze zabezpieczyli też mazdę, w związku z podejrzeniem, że pola numerowe w aucie mogły zostać przerobione.

d4b2zrp

Zatrzymani w sprawie mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzut karny paserstwa, czyli ukrywania czyści samochodowych pochodzących z przestępstwa.

Policjanci będą teraz, przy udziale biegłych, badać i dokładnie weryfikować legalność wszystkich zabezpieczonych w Wołominie części samochodowych.

d4b2zrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b2zrp
Więcej tematów