Trwa ładowanie...

Policjantka prawie potrąciła staruszkę na pasach. Usłyszała wyrok

Funkcjonariuszka warszawskiej drogówki straciła na pół roku prawo jazdy i musi zapłacić 1500zł.

Policjantka prawie potrąciła staruszkę na pasach. Usłyszała wyrok
d1gr9ji
d1gr9ji

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Żelazną. Policyjny radiowóz na przejściu dla pieszych skręcił nagle i gwałtownie w kierunku starszej kobiety , która nie zdążyła jeszcze zejść z pasów po zmianie światła. Film nagrał jeden z kierowców jadących w pobliżu i umieścił w sieci. Pisaliśmy o tym tutaj .

Jak donosi Radio Zet, sąd stwierdził, iż fakt przechodzenia starszej pani na czerwonym świetle nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla łamania prawa przez funkcjonariusza publicznego, który zawsze powinien zachowywać szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Co więcej, takie postępowanie policjantki, zdaniem składu orzekającego, w istotny sposób mogło wpłynąć na pozostałych kierowców i jest wybitnie naganne. Stąd taki, a nie inny wyrok.

Funkcjonariuszka starała się tłumaczyć swoje zachowanie tym, że chciała skłonić staruszkę do szybszego zejścia z pasów, ze względu na zagrożenie ze strony pozostałych samochodów. Jednak i tak pożegnała się z prawem jazdy, a przełożeni przenieśli ją do patrolu pieszego.
Teraz usłyszała wyrok sądu w tej sprawie. Zobaczcie szokujące nagranie!

d1gr9ji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gr9ji
Więcej tematów